Американці вчаться збивати астероїди з курсу, побоюючись "повторення Челябінська"

25 лютого 17:49

Дослідники розробляють проект запуску ракети до астероїда Дідім, який у 2022 році пролетить повз Землю на відстані близько 10,5 мільйона кілометрів.

 

Падіння метеорита у Росії під Челябінськом підштовхнуло вчених США до створення спеціального довгострокового проекту - вони розробляють план запуску космічного апарату для нанесення удару по великому астероїду Дідім. Їх мета - довести, що керувати польотом космічних об'єктів можна і з Землі. За планом, запущений механізм повинен змінити траєкторію польоту астероїда, передає The Washington Post.

Дослідники кафедри прикладної фізики Університету Хопкінса розробляють проект запуску ракети до астероїда за 350 мільйонів доларів, розрахований на десять років. За прогнозами вчених, подвійний астероїд Дідім, що по-грецьки означає "Близнюк", у 2022 році пролетить повз Землю на відстані близько 10,5 мільйона кілометрів. Він складається з двох космічних тіл - основного і супутника, що обертається навколо нього.

- Жириновський оголосив метеорит, що впав на Уралі, секретною американською зброєю

Учені намагаються завдати удару по найменшому тілу, діаметром близько 150 метрів, яке обертається навколо головного астероїда. За словами фахівців, це набагато легше здійснити, оскільки сила тяжіння в рази менша, а ефект повинен бути таким самим. Після цього ще один апарат підлетить до астероїда, щоб досліджувати пошкодження і поверхню.

За цим процесом можна буде спостерігати з Землі в найсильніші планетарні телескопи. Якщо спроба вдасться - це буде перша в історії людства зміна траєкторії польоту космічного тіла з Землі.

"Проект здійснить кілька функцій: науково-дослідницьку і функцію захисту планети", - заявив керівник проекту Енді Ченг. Він почав розробляти цей відносно недорогий план збивання астероїда з курсу як продовження нездійснених європейських спроб.

За словами вчених, їх план користується підтримкою NASA, а також Європейського космічного агентства. NASA здійснить запуск апарату, який завдасть удару астероїду, а Європейське агентство відправить потім другий апарат для подальшого дослідження. !zn

Читайте також:

Канада запустить перший у світі супутник-телескоп для відстежування астероїдів

Учені виявили найбільший осколок челябінського метеорита

У російському МНС зізналися, що чекали метеорит тільки через пару тисяч років