ЗМІ: Лівія готова обміняти полонених українців на літак за $25 мільйонів

08 травня 08:23

У трагічний результат процесу українська сторона не вірить, тому що лівійці розраховують на подальшу співпрацю з Україною. За словами джерела, близького до перемовного процесу, "йде нормальний, спокійний діалог, можна сказати, торги".

 

Лівія хоче отримати в обмін на затриманих за підозрою в участі у військових діях українців обіцяний їм раніше літак. Про це повідомляє видання «Комсомольская правда в Украине» з посиланням на джерела, близькі до перемовного процесу. У трагічний результат процесу українська сторона не вірить.

«Стаття, якою нас лякають, - формальність, застосовувати її не стануть, адже лівійці розраховують на подальшу співпрацю з нашою державою. Йде нормальний, спокійний діалог, можна сказати, торги. Не варто хвилюватися», - сказало джерело.

В обмін на наших громадян Лівія хотіла б отримати обіцяний їм раніше літак.

«Свого часу полковник Каддафі уклав з нашою державою контракт на ремонт літаків АН. І ось один з відремонтованих лайнерів припадає пилом на аеродромі в Гостомелі. Повстанці вимагають від нас віддати їм цей літак, ми ж хочемо, щоб вони спершу заплатили за його ремонт і відпустили українців. Думаю, незабаром ми знайдемо вихід з цієї ситуації», - відкрив хід перемовин співрозмовник видання.

За його словами, повстанці, які утримують українців в полоні, зроблять все можливе, щоб роздобути лайнер. Адже, маючи свої "крила", можна підняти свій авторитет.

Наступне засідання у справі заарештованих у Лівії українців відбудеться 21 травня

«Той, хто має таку махіну, не тільки отримає повагу співвітчизників, але можливість зайняти найвищі державні крісла», - заявили у зовнішній розвідці.

Як повідомлялося, у Лівії проходить судовий процес щодо українців, про затримання яких стало відомо у вересні 2011 року. Це цивільні фахівці, які прибули для роботи на об'єктах лівійської нафтової промисловості.

У березні 2012 року троє громадян України зусиллями українських дипломатів були звільнені з лівійського полону і повернулися на батьківщину, інші і надалі утримувалися лівійськими повстанцями під вартою.

З моменту затримання українців у ЗМІ періодично з'являлася інформація про те, що насправді громадяни України є найманцями, які воювали на стороні Каддафі, тому й затримані повстанцями. Проте у МЗС цю інформацію неодноразово спростовували.

Всього перед судом постали 25 осіб, серед яких, окрім українців, громадяни Росії та Білорусі. Суд розпочався 4 квітня у Тріполі. Всій групі пред'явлено звинувачення у відновленні військової техніки, яка нібито використовувалася режимом Каддафі для «знищення лівійського народу». !zn

Читайте також:

Затримані в Лівії українці будуть відбувати тюремний термін на Батьківщині


Частину затриманих у Лівії українців відпустили на свободу

Лівійський суд звинуватив полонених українців у намірі збивати бомбардувальники НАТО

МЗС: Ми будемо поважати будь-яке рішення лівійського суду щодо затриманих українців