Зіткнення йдуть по всьому Єгипту, опозиція захопила "колиску революції"

07 грудня 20:27

Десятки тисяч демонстрантів у Каїрі оточили президентський палац, вимагаючи "повалити режим". Заворушення охопили багато міст Єгипту, поліція застосовує сльозогінний газ. Є постраждалі.

 

Зіткнення супротивників і прихильників президента Єгипту Мухаммеда Мурсі в п'ятницю ввечері розгорнулися по всій країні. На акції протесту вийшли десятки тисяч людей.

У Каїрі демонстранти прорвали військове оточення біля президентського палацу, в місті Аз-Заказік у провінції Аш-Шарк спробували прорватися до будинку, де проживала сім'я Мурсі. Опозиціонери закидали поліцейських камінням і пляшками із запальною сумішшю, правоохоронці застосували у відповідь сльозогінний газ. Повідомляється щонайменше про 25 постраждалих.

Тим часом революційні комітети та молодіжні рухи проголосили незалежність єгипетського міста Ель-махаллі-ель-Кубра в 100 км на північ від Каїра, який вважається колискою єгипетської революції.

За останніми даними, натовп приблизно з 5 тисяч осіб захопив будівлю міської адміністрації, вивісивши на ньому транспарант об'єднаної єгипетської опозиції - «Фронту національного порятунку». У своїй заяві опозиціонери проголосили суверенітет міста від усього Єгипту, - «на знак протесту проти рішень Мухаммеда Мурсі з конституційної декларації».

Водночас, прихильники Мурсі спробували взяти штурмом медіа-центр на півдні Каїра, в якому розташовуються студії кількох приватних єгипетських телеканалів. Ісламісти звинувачують телеканали в тому, що вони симпатизують опозиції і упереджено подають інформацію. Тут поліція також була змушена застосувати сльозогінний газ.

У місті Кафр-еш-Шейх, розташованому на півночі країни, в сутичках з членами руху «Брати-мусульмани» постраждало три людини. Повідомляється, що представниками ісламістського руху було застосовано вогнепальну зброю.

Нагадаємо, єгипетська опозиція вже кілька тижнів протестує проти дій президента Мурсі. Накал політичних виступів настільки великий, що спостерігачі порівнюють його з «арабською весною», коли був повалений режим Хосні Мубарака.

Бурю обурення викликала конституційна декларація Мурсі, якою він позбавив судові органи можливості оскаржувати або скасовувати його рішення.

Опозицію не влаштовує і варіант проекту нового основного закону країни, який був схвалений Конституційною асамблеєю. Вони стверджують, що він обмежує громадянські права і свободи в ім'я релігійних і моральних норм, і вимагають скасувати референдум по конституції, призначений на 15 грудня. !zn

Читайте також:

На тлі масових протестів в Єгипті спішно прийнятий проект нової конституції

Зіткнення в Єгипті закінчилися перемогою прихильників президента, табір опозиції розгромлений


МЗС радить українцям не їхати до Єгипту або хоча б не виходити з готелів


Через три місяці Єгипет може збанкрутувати