В Україні чиновники цінуються більше, ніж майбутні генії, - «Союз обдарованої молоді»

09 листопада 12:10

Щорічні витрати України на роботу з обдарованою молоддю не перевищують 100 млн грн, а тим часом утримання чиновників країні обходиться в кілька мільярдів. Така асиметрія пріоритетів негативно позначається на майбутньому країни.

 

Україна втрачає свій основний капітал - перспективну молодь, яка, не маючи можливості самореалізуватися на батьківщині, змушена виїжджати за кордон. Про це в своїй статті для ZN.UA пише голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Союз обдарованої молоді» Сергій Терепищий.

Однією з головних причин такого стану справ Терепищий назвав неадекватне фінансування. «Для прикладу: щорічні витрати України на роботу з обдарованою молоддю не перевищують 100 млн грн (більшість цих коштів спрямовано на фінансування учнівських/студентських олімпіад, державних премій, стипендій та грантів у галузі освіти, науки і техніки та на забезпечення діяльності Національного центру «Мала академія наук України»), а тим часом утримання чиновників країни обходиться в кілька мільярдів», - зазначив він.

За словами глави «Союзу обдарованої молоді», така асиметрія пріоритетів негативно позначається на майбутньому країни, адже чиновники (по суті технічний персонал державної машини) цінуються більше, ніж майбутні генії.

Терепищий також вважає, що державна освітня політика не має чіткої лінії щодо підтримки талановитої молоді (скажімо, олімпіади та конкурси не сприяють відбору та збиранню кращих інтелектуальних сил, вони переважно «видають грамоти»).

«Крім того, залишає бажати кращого рівень співпраці з ЮНЕСКО та іншими міжнародними організаціями, що унеможливлює залучення міжнародного досвіду та інвестицій у людський капітал», - пише він.

Глава «Союзу обдарованої молоді» нагадав, що, за офіційними даними, щорічно з-за кордону не повертається 10% наших громадян, які там навчаються. А отже, кожного року Україна втрачає щонайменше 2 тис. конкурентоспроможних талановитих людей, які, крім спеціальності, оволоділи іноземною мовою та змогли подолати всі бюрократичні перепони.

«Очевидно, що ці втрати пов'язані з тим, що молодь не змогла реалізувати себе вдома. Мова йде не тільки про роботу, але і про навчання, адже значна частина «втрачених талантів» розчарувалася у вітчизняній освіті і шукає гідне застосування своєму таланту і своєму часу», - пише Терпищий.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна »в статті Сергія Терепищий «Чи потрібні Україні талановиті люди?». !zn

Читайте також:

Дипломовані мальчиші-кибальчиші


Стипендії талановитих студентів після «підвищення» стануть удвічі нижче торішніх


Президентська стипендія як ... покарання