У 2012 році загинула рекордна кількість журналістів з часів Другої світової війни

19 грудня 08:49

Жертвами насильства у всьому світі у 2012 році стали 135 журналістів і блогерів. Більшість журналістів загинули у зонах бойових дій і в кризових регіонах. Інші стали жертвами мафіозних банд, ісламських радикалів або були вбиті за замовленням високопоставлених чиновників.

 

У 2012 році 135 працівників ЗМІ стали жертвами насильства у всьому світі, повідомляє правозахисна організація «Репортери без кордонів» у своїй щорічній доповіді. З цього рекордного досі числа 88 жертв були журналістами, а 47 - блогерами. У порівнянні з 2011 роком кількість загиблих журналістів зросла на 22, а блогерів - на 42.

Офіційний представник «Репортерів без кордонів» Міхаель Редіске заявив у Берліні, що таке різке збільшення кількості смертей серед працівників ЗМІ викликано, насамперед, конфліктом у Сирії, терактами талібів у Пакистані та громадянською війною у Сомалі. Так, 44 з 47 блогерів, загиблих у 2012 році, були вбиті в одній тільки Сирії.

Більшість журналістів загинули у зонах бойових дій і у кризових регіонах. Інші стали жертвами мафіозних банд, ісламських радикалів або були вбиті за замовленням високопоставлених чиновників. Найбільш небезпечними для працівників ЗМІ країнами визнані Сирія, Сомалі, Пакистан, Мексика і Бразилія.

«Репортери без кордонів» повідомляють також, що число арештів і викрадень журналістів в 2012 році помітно скоротилося - відповідно з 1044 до 879 і з 71 до 38. В даний час під вартою у всьому світі знаходяться 193 журналіста і 130 блогерів, більшість із них - у Туреччині (42 і 4) і в Китаї (30 і 69 осіб). !zn

Читайте також:

«Репортери без кордонів»: Ситуація зі свободою слова в Україні різко погіршилася

Регіоналка: Свобода слова в Україні еволюціонує

Україна піднялася в рейтингу свободи слова на 116-те місце

«Репортери без кордонів»: Україна впала у рейтингу свободи преси через повернення цензури, напади на журналістів та реакцію влади