Прихильників надання російській мові статусу державної стало менше

13 березня 10:54

Прихильників надання російській мові статусу державної стало менше 50%. Однак і число супротивників цієї ідеї не дотягує до цієї позначки.

 

Рівень підтримки надання російській мові в Україні статусу державної зменшився. Однак це питання продовжує ділити Україну практично навпіл.

Згідно з результатами опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг", 46% респондентів підтримують надання російській мові статусу державної. Майже стільки ж (45%) виступають проти цього. Ще 8% - не визначилися.

Слід зазначити, що протягом останніх двох років кількість противників і прихильників двомовності майже рівна. Однак, якщо порівнювати з 2009 роком, рівень підтримки надання російській мові статусу державної зменшився (у 2009 році було більше 50%).

Серед найбільших прихильників двомовності жителі Донбасу (84%), Сходу (71%) та Півдня (65%). Відповідно, прихильники КПУ (72%), Партії регіонів (71%), Народної партії (58%) і Сильної України (53%). Серед найбільших противників - виборці "Свободи", 100% яких не підтримують надання російській мові статусу державної.

Дослідження проводилося з 10 по 24 лютого. Всього було опитано 4 тис. осіб у віці від 18 років і старше у всіх областях України та Криму.

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень, близьких до 50% похибка становить не більше 1,5%, для значень, близьких до 30% - не більше 1,3%, для значень, близьких до 10% - не більше 0,9%.

Як повідомлялося, Партія регіонів має намір зайнятися реалізацією передвиборчих обіцянок Віктора Януковича щодо офіційного статусу російської мови до парламентських виборів. !zn

Читайте також:

Кабмін змусить українців удвічі частіше розмовляти на патріотичні теми

Росія буде домагатися від ЄС надання російській мові офіційного статусу

Російська мова у Латвії не буде ані державною, ані регіональною, - прем'єр

Путін: Ми повинні розширити російськомовний простір в країнах колишнього СРСР