Підписуючи угоду про послуги ЖКГ, кияни ризикують дозволити злом своєї квартири

17 червня 09:24

Якщо буквально виходити з угоди про надання житлово-комунальних послуг, що двірники нещодавно розносили по київських квартирах, то виконавець послуг (ЖЕК) має право «доступу, зокрема несанкціонованого, до квартири... споживача». Виправдовують це благородною метою: «для ліквідації аварії відповідно до встановленого законом порядку

 

Про це у своїй статті для ZN.UA пише директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко.

При цьому він підкреслює, що стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла, але дійсно передбачає, що у випадках, пов'язаних із «порятунком людей та майна» (потоп у квартирі поверхом нижче), може бути встановлений позасудовий порядок проникнення в приватне житло. Але, головне, цей порядок повинен бути встановлений законом, а такого немає, тому внесення цього пункту в угоду позбавлене будь-якого, зокрема юридичного, сенсу.

Виконання ж цього пункту угоди на практиці може обернутися зломом чужої квартири з абсолютно непередбачуваними наслідками.

Таку колізію закладено спочатку - постановою Кабінету міністрів України від 20 травня 2009 року № 529, якою затверджено типова угода (куди не можна вносити зміни), а на його основі вже була складена угода від КМДА.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Олександра Сергієнка "Мухи з котлетами, або Тарифи по-київськи".