Населення Землі в ХХI столітті продовжує стрімко старіти

01 жовтня 13:38

Незважаючи на тенденцію до старіння населення Землі, немає причин вважати ситуацію кризовою, оскільки люди старшого покоління здійснюють величезний внесок в життя суспільства. Світовим урядам необхідно визнати цей факт і виробити політику, що забезпечує ефективне функціонування економік в мінливій демографічній ситуації, наголошується в доповіді.

 

Згідно з новою доповіддю, опублікованою у понеділок Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA), людство старіє швидкими темпами, вже у 2022 році кількість людей старше 60 років перевищить мільярд, а до 2050 року літніх людей буде більше, ніж дітей молодше 15 років.

Як відзначають автори доповіді, у світі щосекунди відзначають 60-річний ювілей дві людини. При цьому середня тривалість життя у розвинених країнах становить 78 років, а в країнах, що розвиваються, - 68 років. За прогнозами вчених, до 2045 - 2050 років середня тривалість життя збільшиться і складе 83 і 74 роки відповідно. Кількість людей у віці більше ста років до 2050 року може скласти близько 3,2 мільйона.

Жінки, як і раніше, живуть довше за чоловіків. Так на сотню жінок у віці 60 років і старше припадають 84 чоловіки. У віці від ста років на сотню жінок лише 61 чоловік.

Експерти заявляють, що на сьогоднішній день лише в Японії число жителів старше 60 років перевищує 30 відсотків від загального числа населення. Однак до 2050 року таких країн стане вже 64, в той час як в самій Японії показник зросте до 41,5 відсотків.

Автори доповіді відзначають, що, незважаючи на тенденцію до старіння населення Землі, немає причин вважати ситуацію кризовою, оскільки люди старшого покоління вносять величезний внесок в життя суспільства. Світовим урядам необхідно визнати цей факт і виробити політику, що забезпечує ефективне функціонування економік в мінливій демографічній ситуації, наголошується в доповіді. !zn


Читайте також:

На українцях щорічно тестують 300 нових медичних препаратів

Вчені прогнозують загибель Землі через 5 млрд років

Населення України скоротилося до 45 млн осіб

Сидячий спосіб життя різко знижує його тривалість