Між будівництвом хмарочосів і кризами вгледіли «нездоровий» зв'язок

12 сiчня 11:49

Існує «нездорова кореляція» між будівництвом хмарочосів і проблемами у фінансовій сфері, випливає з нової доповіді Barclays Capital.

 

Зведення Empire State Building у Нью-Йорку у 1930 році, веж Petronas у Куала-Лумпур в 1997 році і Burj Khalifa у Дубаї у 2010 році супроводжувалося економічними кризами, йдеться в дослідженні.

«Найвищі у світі будівлі часто просто свідчать про існуючий бум на будівництво хмарочосів, який говорить про нераціональне використання капіталу і про майбутню економічну корекцію», - наголошується в доповіді.

«Після завершення будівництва веж Petronas у Куала-Лумпур у 1997 році вийшла регіональна економічна криза і крах азіатських валют».

Особливу увагу, на думку експертів Barclays Capital, інвесторам варто приділяти Китаю, де будується більше половини нових хмарочосів.

Всього у Піднебесній на сьогодні закінчено будівництво 75 будинків заввишки більше 240 метрів.

Висновки дослідження повинні стурбувати і жителів Лондона, який незабаром має поповнитися низкою висотних будівель, у тому числі, 310-метровим хмарочосом Shard, який буде найвищим у Західній Європі.

У дослідженні йдеться, що перший у світі хмарочос - Equitable Life Building - був добудований у Нью-Йорку у 1873 році, і незабаром почалася п'ятирічна рецесія. У 1912 році будівлю було знесено.