«Кінець світу» продовжили до 23 грудня

21 грудня 19:46

У п'ятницю, всупереч очікуванням мільйонів людей по всьому світу, кінець світу не настав. Тим часом країни Центральної і Південної Америки зустріли дату 21 грудня, яку деякі вважають кінцем світу, святковими заходами.

 

Вчені національного інституту антропології та історії Мексики припустили, що зміну циклів календаря майя можна очікувати аж до неділі, 23 грудня, через неточної синхронізації із західним календарем.
У п'ятницю, 21 грудня, всупереч очікуванням мільйонів людей по всьому світу, кінець світу не настав. Тим часом країни Центральної і Південної Америки зустріли дату 21 грудня, яку деякі вважають кінцем світу, святковими заходами.
Так, туристична лихоманка охопила відразу кілька країн регіону, в тому числі Мексику, Гватемалу, Гондурас, Сальвадор, Беліз, Перу. Тільки в одній Мексиці рік назад власті заявляли про заплановані 52 мільйонах туристів на заходах, пов'язаних з цивілізацією майя, протягом 2012 року, і багато в чому такі очікування були приурочені саме до кінця світла.
Варто відзначити, що «кінець світу» припав якраз на зимове сонцестояння: 21 грудня - найкоротший світловий день в році. Причому в давнину Солнцеворот у багатьох народів вважався щасливим днем. Так, у Стародавній Русі 21 грудня відзначали новий рік, а в Китаї за повір'ями починала прокидатися природа. У Європі в день зимового сонцестояння починався цикл язичницьких свят. На Сході ж 20 і 21 грудня - це день Митри, божества, яке в іранській культурі уособлює собою справедливість.
А ось у ранніх слов'ян день зимового сонцестояння асоціювався з богом смерті - Карачун. Вважалося, що в найкоротший день у році він пробуджується і забирає сонячне світло. Згідно з повір'ями, якщо у цей день ведмідь у барлозі повернеться, то чекати довгої зими. !zn
Читайте також: