Естонська газова компанія прорекламувала себе фотографією Освенцима

23 серпня 13:10

Директор газової компанії Gasterm Eesti OÜ, запевняє, що знімком воріт концтабору не хотіли нікого образити і що «ніякого зв'язку з печами Освенцима тут немає».

 

Естонська газова і опалювальна фірма GasTerm відзначилася в День пам'яті жертв комунізму та нацизму, вивісивши на своєму сайті в якості реклами знімок воріт у концтабір Освенцим з написом «Arbeit macht frei» («Праця звільняє»). Про це повідомляє естонське видання «День за днем».

Спочатку фотографія супроводжувалася підписом: «Газове опалення - гнучке, зручне та ефективне».

Пізніше фотографія, яка, очевидно, повинна була викликати асоціацію опалення з газовими печами концтабору, була знята, а на сайті дрібним шрифтом під іншою фотографією з'явилося вибачення фірми, що говорить: «Якщо розміщена тут раніше фотографія заподіяла комусь незручність, ми приносимо щирі вибачення».

/system/ckeditor_assets404IMAGE
/system/ckeditor_assets404IMAGE
EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN


За словами виконавчого директора Gasterm Eesti OU Свена Лінроса, знімок мав не рекламний, а інформативний характер. Він був призначений для вузького кола людей, що знаються на сонячному, геотермальному і газовому опаленні. «Ми не хотіли нікого образити і ще раз просимо вибачення у тих, чиїх почуттів торкнулися. Ніякого зв'язку з печами Освенцима тут немає», - сказав він.

Він додав, що знімок з'явився на сайті ще минулого тижня, однак ніхто й подумати не міг, що на нього буде звернена увага громадськості. У четвер, 23 серпня, він був видалений з домашньої сторінки фірми.

Лінрос також запевнив DzD, що його фірма у жодному випадку не займається розпалюванням міжнаціональної ворожнечі. «У нас інтернаціональний колектив», - сказав він.

У концентраційному таборі «Аушвіц» поблизу м. Освенцим у 1941-1945 роках було страчено близько 1,3 млн осіб. Більшість привезених в табір негайно відправляли в газові камери. !zn

Читайте також:

Травень. Аушвіц

Напис з воріт Освенцима помістять у музей

Пару з Ізраїлю засудили за крадіжку ложок з музею в Освенцимі