Виявлені сотні нових галактик, які "штампують" зірки, як на конвеєрі

05 грудня 17:48

Американські астрономи відкрили 767 галактик, частина з яких виявилася старшою за 10 млрд років. Ці галактики раннього Всесвіту активно створюють зірки, причому в середньому - дуже масивні.

 

Вчені з Гавайського університету (США) виявили цілий ряд нових галактик, серед яких виявилися справжні рекордсмени за швидкістю зореутворення.

Астрономи, об'єднавши результати спостережень космічного звіздаря «Гершель» і двох наземних телескопів обсерваторії Кека, змогли знайти і з'ясувати вік 767 нових галактик, 5% яких ми бачимо такими, якими вони були більше 10 млрд років тому.

Попереднє найбільше дослідження на цю тему змогло охопити лише 73 галактики.

Як виявилося, багато з відкритих галактик створюють від 100 до 500 зірок на рік, причому в середньому це дуже масивні світила. Загальна маса «річної продукції» кожної галактики може досягати декількох тисяч мас Сонця. Для порівняння: Чумацький Шлях за рік утворює всього одну-дві зірки сонячної маси.

Складним питанням залишається те, як саме ці галактики раннього Всесвіту можуть настільки активно «генерувати» зірки.

Перша теорія на цей рахунок свідчить, що справа у частих зіткненнях галактик одна з одною. Це різко насичує міжзоряне середовище газом, який підживлює зореутворення.

Друга гіпотеза приписує високу швидкість народження нових світил виключно більш високій концентрації міжзоряного газу, що характеризує ранній Всесвіт. !zn

Читайте також:

Перший в історії людства космічний апарат, який залишає Сонячну систему, вийшов на «магнітну трасу» (ФОТО)

Поблизу Сонячної системи астрономи знайшли схожу на Землю планету

Телескоп «Хаббл» сфотографував спіральну галактику

Астрономи розширили межі Всесвіту, знайдена нова «прикордонна» галактика (ВІДЕО)