Науковці виявили нову індоєвропейську мову

19 червня 06:54

Нова мова, яку раніше вважали ізольованою, має індоєвропейське походження і близька до мови стародавньої Фрігії.

 

Лінгвісти встановили, що поширена на півночі Пакистану мова бурушаскі, що вважалася ізольованою, має індоєвропейське походження. Дослідження очолив професор Ілія Чашуле з сіднейського університету Маккуорі, який займався проблемою мови впродовж останніх двадцяти років.

Незважаючи на інтенсивні дослідження, достовірно встановити походження бурушаскі до цих пір не вдавалося. Існує гіпотеза, що пов'язує мову з гіпотетичною сіно-кавказькою макросім'єю, що об'єднує деякі інші ізольовані мови, яка, однак, не є загальновизнаною. За іншою версією, бурушаскі пов'язано з єнісейськими мовами, єдиний представник яких - кетська мова, збереглася до наших днів.

Австралійський дослідник аргументує, що лексико-граматичний аналіз мови вказує на користь її індоєвропейського походження. За його словами, предки носіїв прийшли на північ Пакистану з давньої Фрігії, і найближчим родичем бурушаскі є фрігійський мова, що входить до палеобалканської групи. Непрямо цю гіпотезу підтверджують і перекази буришів, які вважають себе нащадками Олександра Македонського.

З аргументами Чашуле на користь індоєвропейського походження бурушаскі погодилася велика кількість відомих лінгвістів (на момент написання замітки випуск журналу з обговоренням теорії не був доступний на сайті).

Зараз індоєвропейська сім'я мов є найбільшою в світі. Мовами цієї групи говорять 2,5 мільярди осіб. Гіпотетичну праіндоєвропейську мову, розділену на всі мови сім'ї, лінгвісти вивчили досить добре. Згідно із курганною гіпотезою, що зв'язує археологічні та лінгвістичні дані, носії індоєвропейських мов розселилися по світу з причорноморських степів. У генетичному плані нащадкам протоіндоєвропейців приписують високу частоту гаплогрупи R1a1. !zn

Читайте також:

Інтернет допоможе врятувати мови, що зникають

В Україні з’явиться власний сучасний діловий шрифт (фото)

Дослідження: Без введення обов’язкових «квот» українська може стати «мертвою мовою»

Опубліковані одні з перших записів людського голосу (відео)