Науковець: Сонце в найближчі 100 років проявлятиме мінімум активності

15 червня 15:29

Сонце ввійшло у фазу малої активності, в найближчі сто років спалахів та інших схожих явищ на зірці буде значно менше, ніж за минуле століття. Про це повідомив завідувач лабораторії фізики Сонця Головної астрономічної обсерваторії Російської академії наук.

 

"Активність Сонця в цьому столітті буде трохи меншою, ніж у минулого. Воно вступило у фазу мінімальної активності за 200-річчя", - сказав науковець.

При цьому найближчий пік активності Сонця астрономи чекають у 2012-2013 роках, який тим не менше буде значно слабшим, ніж попередні піки, поки про жодні прогнози великих спалахів не йдеться.

А. Соловйов також розповів, що останній зафіксований великий спалах на Сонці стався 7 червня, але він ніяк не вплинув на Землю, оскільки був спрямований в протилежний бік.

"Спалах був унікальним, він відбувався протягом 40 хвилин. Величезна маса речовини була викинута на висоту, яку можна порівняти з діаметром Сонця.
Унікальне явище", - поділився спостереженнями А. Соловйов.

Разом з тим науковець виступив з критикою спекуляцій деяких псевдоастрономов про те, що рано чи пізно Сонце вибухне.

За словами О. Соловйова, зірці приготована зовсім інша доля. "Ніколи зірки сонячного типу не вибухають. Ми спостерігаємо дуже багато зірок сонцеподібного типу: через 5 мільярдів років Сонце стане червоним гігантом, потім скине оболонку, потім перетвориться на білого карлика, охолоне та стане чорним карликом", - описав процес А. Соловйов.

Як було повідомлено, за прогнозами науковців з агентства NASA, множинні спалахи на Сонці можуть стати причиною глобального хаосу на Землі вже в 2013 році.