Гірський хребет супутника Сатурна Япета, що оперізує планету вздовж усього екватора, з'явився внаслідок падіння на місяць її власних кілець. Такий висновок американський астроном представив колегам під час щорічної зустрічі Американського геофізичног

14 сiчня 12:28

Гірський хребет супутника Сатурна Япета, що оперізує планету вздовж усього екватора, з'явився внаслідок падіння на місяць її власних кілець. Такий висновок американський астроном представив колегам під час щорічної зустрічі Американського геофізичного товариства.

 

Гірський хребет супутника Сатурна Япета, що оперізує планету вздовж усього екватора, з'явився внаслідок падіння на місяць її власних кілець. Такий висновок американський астроном представив колегам під час щорічної зустрічі Американського геофізичного товариства. Висота гір в кільцевому пасмі Япета доходить до 19 кілометрів, і всі скелі розташовані точно на екваторі. У науковців немає надійного пояснення щодо походження цього гірського кряжа, який є унікальним для Сонячної системи. Автор нової роботи припустив, що «прабатьком» кільцевого пасма могли бути кільця, схожі на кільця Сатурна. Вони у свою чергу утворилися з «дочірнього» супутника, який протягом багатьох мільйонів років обертався навколо Япета, але поступово наближався до нього, поки приливні сили не розірвали його на безліч фрагментів, що сформували кільця. Падіння матеріалу кілець на поверхню Япета й спричинило появу кільцевого гірського кряжа. Днями інший колектив астрономів представив цікаві дані про інший супутник Сатурна - Титан. Науковці отримали дані, які в багато разів підвищують імовірність того, що гіпотеза про існування на Титані крижаних вулканів виявиться вірною.

За матеріалами Wired