Гарвардська професорка виявила в Ісуса Христа дружину

19 вересня 06:15

Сенсаційний історичний документ представила світу професор школи теології Гарвардського університету Керін Кінг. Мова йде про частину стародавнього коптського папірусу, на якому написані вісім рядків ранньохристиянського псалма. У тексті рукопису згадуються слова «моя дружина», нібито сказані Ісусом Христом.

 

Професорка Гарвардської школи богослів'я Карен Кінг виявила згадку дружини в словах Ісуса Христа на коптському папірусі, датованому IV століттям нашої ери. Вона розповіла про це в доповіді на 10-му міжнародному конгресі коптських досліджень в Римі.

«Ісус сказав їм: моя дружина», - йдеться у фрагменті. Папірус розмірами приблизно 3,5 на 7,5 сантиметра належить приватному колекціонерові. З одного боку на ньому є вісім неповних рядків, написаних від руки, а на іншій стороні збереглися лише три слова і окремі знаки. Походження фрагмента невідомо, однак виходячи з того, що написи на ньому зроблені на коптською мовою (мова ранніх християн в Єгипті), вчені припускають, що папірус був знайдений в Єгипті.

Фрагмент, вважає Карен Кінг, є фрагментом раніше невідомого євангелія. На думку дослідниці, саме євангеліє було створено у другій половині II століття, бо воно в ряді моментів схоже на нещодавно відкриті євангелія від Фоми, Марії і від Філіпа.

Слова про дружину, зазначає Кінг, не є доказом того, що Ісус був одружений. Тим не менш, вони важливі для історія раннього християнства: новий фрагмент показує, що в II столітті ще не було єдиної думки на той рахунок, чи одружений Ісус і чи варто християнам одружитися або краще дотримуватися целібату.

Карен Кінг планує опублікувати результати свого дослідження у січневому номері журналу Harvard Theological Review. Чернетка її роботи разом із зображеннями і перекладом нового фрагменти доступна на сайті Гарвардської школи богослів'я. !zn

Читайте також:

У Туреччині знайдено Біблію, якій 1500 років (фото)

Британська бібліотека збирається викласти в інтернет у вільному доступі 250 грецьких рукописів

Google оцифрує Британську бібліотеку