Єдине в цьому році повне затемнення Сонця тривало лише дві хвилини (ФОТО)

14 листопада 08:55

Десятки тисяч туристів і астрономів зібралися на півночі Австралії, щоб спостерігати унікальне природне явище - повне сонячне затемнення.

 

Єдине в цьому році повне сонячне затемнення тривало всього дві хвилини.

Поспостерігати за рідкісним явищем пощастило лише жителям і гостям північної Австралії. Туди з'їхалися десятки тисяч туристів і експертів, причому багато хто бронював готелі ще три роки тому.

В «епіцентрі» затемнення - місті Кернс у північно-східній частині австралійського штату Квінсленд - Місяць повністю закрив сонце, проте похмура погода завадила сповна насолодитися видовищем.

Часткове затемнення можна було побачити і в інших частинах регіону, зокрема в Новій Зеландії і східній Індонезії.


Фото: news.com.au

/system/ckeditor_assets404IMAGE
/system/ckeditor_assets404IMAGE
EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN

Сонячні затемнення відбуваються, коли Місяць опиняється точно між Сонцем і Землею. Оскільки видимі діаметри Сонця і Місяця дуже близькі, Місяць може повністю закрити диск денного світила, і на небі з'являється чорне коло в обрамленні сяючої корони - світної зовнішньої області атмосфери Сонця, невидимої в звичайних умовах.

Через невеликі хитання площині місячної орбіти затемнення відбуваються не кожне новомісяччя, а лише два-три рази на рік. При цьому через невеликий розмір плями місячної тіні - близько 300 кілометрів - повне затемнення можна побачити лише у вузькій смузі на поверхні Землі, по якій вона проходить. Праворуч і ліворуч від цієї смуги знаходяться зони півтіні, звідки можна побачити часткове затемнення. !zn

Читайте також:

Телескоп зафіксував спалах від чорної діри в центрі нашої галактики (ФОТО)

Вчені змоделювали загибель Землі (відео)

Жителі Землі спостерігали унікальний блакитний Місяць (ВІДЕО)

У NASA зафіксували, як Венера пройшла по диску Сонця (фото)