З фракції НУНС вигнали двох депутатів, які підтримали законопроект про російську мову

05 червня 10:14

На засіданні фракції НУНС відразу після голосування щодо мовного законопроекту було ухвалено рішення про виключення Сергія Василенка та Сергія Харовського.

 

Фракція «Наша Україна - Народна самооборона» виключила зі свого складу двох депутатів, які проголосували за законопроект про засади державної мовної політики.

Зокрема, на засіданні фракції відразу після голосування щодо мовного законопроекту було ухвалено рішення про виключення Сергія Василенка та Сергія Харовського.

Читайте: Рада прийняла у першому читанні законопроект про статус російської мови

5 червня у Верховній Раді був прийнятий у першому читанні законопроект «Про засади державної мовної політики», ініційований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком.

У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі прийняття законопроекту російська мова стане регіональною у 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми).

«За» ухвалення законопроекту проголосували 234 народних депутата при необхідних 226. Так, серед 234 депутатів, які підтримали закон Колесніченка-Ківалова, виявилися Сергій Василенко і Сергій Харовський з фракції НУ-НС. Від фракції Народної партії свої голоси за законопроект віддали Вадим Гривковський і Сергій Гриневецький.

З позафракційних за законопроект проголосували Леонід Грач, Анжеліка Лабунська, Олег Маліч, Олександр Шепелєв, Олександр Буряк, Ігор Воротнюк, Богдан Губський, Адам Мартинюк, Сергій Осика, Валерій Писаренко, Олег Черпіцький, Валерій Шаманов. Додамо, що всі інші позафракційні депутати значаться у списку Ради відсутніми.

Проти закону виступили «регіонали» Олег Муц і Василь Чуднов. Окрім того, не голосував за закон депутат від фракції ПР Валерій Келестін. !zn

Читайте також:

Ніхто з керівників опозиційних фракцій не дав команду силою розблоковувати Раду, - НУНС

Каплієнко не знає, як картки депутатів «Реформи заради майбутнього» могли проголосувати за мовний законопроект

Законопроект про статус російської мови до другого читання будуть готувати місяць