Євросоюз заявив, що Україна сама гальмує спрощення візового режиму

05 лютого 16:48

Швидкість процесу лібералізації залежить не від брюссельських бюрократів, а від політичної мужності і рішучості політиків України, підкреслює єврокомісар Фюле.

 

Європейський комісар з питань розширення і Європейської політики сусідства Штефан Фюле жалкує, що українська влада виявилася не здатною прийняти відсутнє законодавство для того, щоб Київ і Брюссель змогли перейти до другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму.

"Зараз тільки викликає жаль, що для завершення першого етапу Плану дій не вистачає тільки декількох законодавчих актів. Я дуже сподіваюся, що українська влада використає підготовку до саміту, сам саміт для того, щоб здійснити імпульс у цій сфері", - сказав Фюле в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" напередодні поїздки в Україну.

- ЄС підтвердив прихильність до безвізового режиму з Україною

Європейський комісар нагадав, що План дій містить конкретний список того, що повинно бути зроблено - які закони, які кроки необхідно зробити, щоб держави-члени могли надати Україні безвізовий режим для країн Шенгенської угоди". За його словами, це - перший етап, а другий етап - це вже імплементація.

"Список щодо того, що повинно бути зроблено, був чітким від самого початку, процес абсолютно очевидний, дуже прозорий і швидкість, з якою ви відповідаєте очікуванням, залежить не від брюссельських бюрократів, а від політичної мужності і рішучості політиків України", - заявив Фюле.

У зв'язку з цим він висловив надію, що "в інтересах українського народу українська влада вирішить питання, що залишилися", що й дозволить Європейській комісії передати державам-членам звіт про перший етап, зробити певний аналіз і почати другий етап. "Остаточне рішення щодо безвізового режиму буде прийматися державами-членами. Це - для народу України, це не тільки для кількох чиновників або політиків", - підкреслив єврокомісар. !zn

Читайте також:

В Євросоюз можна буде їздити без біометричних паспортів

ЄС незадоволений діями Києва щодо спрощення візового режиму (документ)

Більше половини українців хочуть бачити країну в Євросоюзі

У Росії не проти перейти на безвізовий режим з ЄС одночасно з Україною