У Партії регіонів вже вигадали, як обдурити сенсорну кнопку

07 лютого 14:36

Представники парламентської більшості все ж сподіваються, що Верховна Рада незабаром запрацює. За словами Єфремова, введення сенсорної кнопки не забезпечує персональне голосування, бо "розумну" систему можна легко обдурити і проголосувати за двох і більше депутатів.

 

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловив надію, що з 19 лютого парламент запрацює. "Така надія, принаймні, у мене ще не згасла", - підкреслив він.

Відповідаючи на питання журналістів, чому б не ввести все-таки сенсорну кнопку, Єфремов відповів, що фракція Партія регіонів не хоче легітимізувати рішення, яке було "незаконним" з приводу введення цієї системи "Рада".

Крім того, він підкреслив, що введення у дію цієї кнопки не вирішує проблему. За його словами, "якщо здерти лакове покриття, яке є на сенсорній кнопці", і приставити мобільний телефон до цієї кнопки, то можна проголосувати за двох і більше депутатів. Єфремов нагадав, що при роботі цієї кнопки спрацьовує тепловий датчик.

Раніше повідомлялося про те, що депутати від Партії регіонів вимагають притягнути голову фракції "Батьківщина" Арсенія Яценюка до кримінальної відповідальності за фінансові зловживання при виготовленні системи "Рада-3". Регіонал Владислав Лук'янов заявляв, що на його думку, причетною до системи "Рада-3" є перша особа блоку "Батьківщина" - Арсеній Яценюк. Лук'янов аргументує це тим, що, за його словами, не було узгодження з бюджетним комітетом і не було закладено фінансування цієї системи в кошторисі ВР.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що вважає, що опозиція, наполягаючи на введенні сенсорної кнопки, хоче звільнити від відповідальності декого з попереднього керівництва ВР за неправомірне рішення з цього приводу. "Відстоюючи так сильно один варіант роботи сенсорної кнопки, у мене виникає підозра, що дехто хоче уникнути відповідальності за неправомірно прийняте рішення з даного питання і витрачені не за законом державні кошти", - сказав лідер фракції Партії регіонів, додавши, що гроші паралельно з розробкою сенсорної кнопки прямували на ремонт особистого кабінету.

Ініціатором введення сенсорної кнопки є Арсеній Яценюк. 25 вересня 2009 року екс-голова Верховної Ради Яценюк звернувся до спікера парламенту Володимира Литвина з проханням підписати розпорядження про введення в експлуатацію програмно-технічного комплексу-системи "Рада-3". Яценюк тоді відзначав, що Апарат Верховної Ради ще наприкінці 2008 року модернізував і провів сертифікацію програмно-технічного комплексу-системи "Рада-3", яка передбачає голосування за допомогою сенсорної кнопки. "Між тим, ця система і понині не введена в експлуатацію. Згідно з Регламентом Верховної Ради України, для забезпечення функціонування оновленої системи голосування необхідно лише підписати розпорядження голови Верховної Ради України", - наголошував він.

4 лютого 2013 р., парламентська опозиція закликала голову Верховної Ради України Володимира Рибака ввести в дію систему для голосування "Рада-3". "Ми повинні поставити крапку в питанні персонального голосування. Є кілька шляхів вирішення цього питання. Перший - це введення системи Рада-3 з сенсорною кнопкою. В іншому випадку в українському парламенті повториться історія, коли не депутати, а картки голосували за Харківські угоди, зміни у Конституцію, Пенсійну реформу. Це потрібно зупинити. Ми зобов'язані виконати норму Конституції, тоді не буде блокувань", - заявив Яценюк. !zn

Читайте також:

Яценюк розраховує сидіти в одній колонії з Тимошенко

Опозиція готова за свій рахунок впровадити систему для персонального голосування

Регіонали звинуватили Яценюка у фінансових зловживаннях

У ПР упевнені, що опозиція сенсорною кнопкою прикриває розтрату держкоштів