Стратегія розвитку громадянського суспільства може не подолати закритості влади, - експерт

01 квiтня 19:13

"Непопулярність і гучні провали у суспільному сприйнятті запропонованих реформ свідчать саме про максимальну закритість міністерств і відомств", - вважає директор міжнародного фонду "Відродження" Євген Бистрицький.

 

Стратегія державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства обережно визнає, що в Україні "зберігаються тенденції до непрозорості, закритості і забюрократизованості" виконавчої та інших видів влади.

Про це виданню ZN.UA повідомив директор міжнародного фонду "Відродження" Євген Бистрицький.

"Непопулярність і гучні провали у суспільному сприйнятті запропонованих реформ свідчать саме про максимальну закритість міністерств і відомств. У таких умовах за скромним визнанням "тенденцій до непрозорості" криється велика небезпека того, що благодушні формулювання Стратегії не зможуть подолати "закритості і забюрократизованості" всієї вертикалі влади", - зазначив Бистрицький.

При цьому експерт вважає, що "дух" Стратегії дійсно прагне до максимальної відкритості та прозорості всіх рівнів державної влади та органів самоврядування перед громадськістю.

"Будемо сподіватися, що представники незалежних громадських організацій, які пропонували і відстоювали прогресивні декларації Стратегії, спираючись на активне громадянське суспільство, зможуть, принаймні, щорічно, незалежно оцінювати, наскільки Стратегія - керівництво до дії, а не тільки паперовий документ", - додав він.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня Україна" у статті Євгена Бистрицького "Про що свідчить стратегія, затверджена президентом". !zn

Читайте також:

Дефіцити демократії може покрити тільки активне громадянське суспільство

Товариство громадян: хати на передовій

Фонд "Відродження" вимагає від Єфремова оприлюднити дані про гроші Сороса на дестабілізацію в Україні