Рада провалила голосування за вибори у Києві

02 квiтня 16:33

У парламенті не вистачило голосів для призначення виборів мера Києва і депутатів Київради.

 

Верховна Рада України не змогла у вівторок, 2 квітня, призначити чергові вибори київського міського голови і депутатів Київської міської ради на 2 червня.

За даний проект постанови у другому читанні і в цілому проголосувало тільки 209 народних депутатів при необхідних 226.

Не голосувала Партія регіонів, окрім 3 депутатів - Віктора Бондаря, Павла Балоги та Івана Куровського. "Батьківщина" дала 91 голос, "УДАР" - 41, "Свобода" - 36, КПУ - 21, ще 17 голосів - від позафракційних депутатів.

Після цього фракції "Батьківщина" і "Свобода" попросили оголосити перерву на 30 хвилин.

Зазначимо, що при обговоренні проекту постанови лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк запропонував перед голосуванням за проект постанови в цілому провести сигнальне голосування, проте голова Верховної Ради Володимир Рибак з такою пропозицією не погодився.

За словами представника фракції Партії регіонів Володимира Олійника, вибори до Київради і київського мера призначати треба, але вони повинні пройти "у конституційний спосіб, щоб після виборів не ставили під сумнів їхні результати". На його думку, перш ніж призначати вибори у Києві треба внести зміни до закону про столицю. "Якщо ми не внесемо зміни до закону про столицю, ми оберемо віртуального міського голову".

Раніше голова комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування Давид Жванія (фракція Партії регіонів) повідомив народним депутатам, що комітет рекомендує прийняти постанову про вибори у Київраду і мера Києва в цілому.

У той же час, народний депутат Віталій Журавський (фракція Партії регіонів) запропонував проект постанови визнати за основу, а потім дочекатися рішення Конституційного суду (КС), і лише після його вердикту проголосувати в цілому.

В.Журавський нагадав, що депутати звернулися до КС з проханням дати тлумачення, чи можуть чергові вибори в органи місцевого самоврядування проводитися у різні часові проміжки.

Він зазначив, що у трьох редакціях Основного закону різні терміни повноважень органів місцевого самоврядування.

За його словами, коли вибори у Київраду проводилися в 2010 році, то вони призначалися відповідно до Конституції 2004 року, а проводилися вони вже після відновлення Основного закону 1996 року. У даний час діє Конституція у редакції від 1 лютого 2011 року. !zn