Рада не змогла обрати "аудитора" ефективності НАБУ

23 лютого 14:02

Пропозицію призначити до комісії з аудиту ефективності НАБУ Найджела Брауна в ході поіменного голосування підтримали лише 214 депутатів.

 

Депутати Верховної Ради на засіданні 23 лютого не змогли обрати кандидата до складу комісії зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, проект відповідної постанови №5571 буkj відправлено на доопрацювання до комітету більшістю у 273 голоси.

Кандидатуру американця Роберта Сторча в ході рейтингового голосування про призначення до складу комісії підтримали лише 76 парламентарів: 22 - від БПП; 5 - від НФ; 20 - від "Самопомочі"; 16 - від "Батьківщини"; 1 - від РПЛ; 1 - від "Волі народу"; а також 11 позафракційних. Депутати від ОП та "Відродження" або не голосували, або утрималися. Всього проти виступили 6 парламентарів. Утрималися - 96; не голосували - 161.
Кандидатуру Найджела Брауна в ході рейтингового голосування підтримали 205 депутатів.
За підсумками рейтингових Голосувань спікер Ради Андрій Парубій виставив кандидатуру Брауна на поіменне голосування, однак воно також провалилося, набравши лише 214 голосів: 114 - від БПП; 66 - від НФ; 10 - позафракційних; 11 - від "Відродження"; 1 - від РПЛ; 12 - від "Волі народу".

Як повідомляють в Центрі протидії корупції, кандидатуру Брауна вранці 23 лютого в обхід антикорупційного комітету погодили фракції НФ та БПП. Сам Браун, який був присутній на засіданні Ради, не зміг відповісти на питання, хто його запросив і як він взагалі опинився в Україні. Раніше він працював найманим юристом в приватному секторі. При цьому, активісти сумніваються в юридичних досягненнях і незалежності Брауна.

Читайте також: Профільний комітет Ради схвалив законопроект про створення антикорупційного суду

Раніше Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції рекомендував до призначення в комісію Роберта Сторча, який є заступником генерального інспектора США в Генеральній інспекції Міністерства юстиції США.
Результати незалежного аудиту ефективності діяльності НАБУ можуть стати достатньою підставою для зміни керівництва Антикорупційного бюро.

14 лютого Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) опублікувало реєстр переданих у суд справ.

Читайте про перші результати і складнощі роботи НАБУ в інтерв'ю Артема Ситника DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".