Путіна запропонували внести у "список Магнітського"

24 грудня 05:48

На сайті Білого дому опублікована петиція про включення президента РФ Володимира Путіна у «список Магнітського». Щоб петиція потрапила на розгляд до адміністрації Барака Обами, вона повинна зібрати не менше 25 тисяч підписів протягом місяця.

 

На офіційному сайті Білого Дому в розділі проекту «We the People» опублікована петиція з вимогою внести президента РФ Володимира Путіна у «список Магнітського», у разі, якщо він підпише законопроект про заборону на всиновлення дітей з Росії американцями.

Петиція була створена ввечері 23 грудня, і протягом декількох годин набрала перші 150 підписів, необхідних для публікації у відкритому доступі. На момент публікації замітки звернення підписали 1722 людини; за останні півгодини кількість підписів зросла приблизно на 250. Для того, щоб петиція потрапила на розгляд до адміністрації Барака Обами, вона повинна зібрати не менше 25 тисяч підписів протягом місяця.

Автори петиції нагадали, що законопроект про заборону на всиновлення надійде на підпис до Володимира Путіна після схвалення у Раді Федерації РФ. Вони закликали президента США Барака Обаму «накласти санкції» на президента РФ у разі, якщо він підпише документ.

22 грудня на «We the People» була опублікована петиція з пропозицією внести у «список Магнітського» депутатів Держдуми РФ, які підтримали законопроект про заборону на всиновлення. Петиція зібрала 25 тисяч необхідних для її розгляду підписів приблизно за добу.

- Росія пригрозила США розривом дипвідносин через можливе розширення «списку Магнітського»

Коментуючи звернення, перший заступник голови комітету Держдуми РФ з міжнародних справ В'ячеслав Ніконов пригрозив «симетричною відповіддю» США, якщо прохання буде схвалено офіційним Вашингтоном. При цьому він зазначив, що «забороняти збирати підписи, напевно, не можна» і підкреслив, що про реакцію можна буде говорити тільки в разі безпосередніх дій американського уряду.

Раніше на сайті з'явилася ще одна схожа петиція, автори якої заявили про «нелюдськість» закону про всиновлення і вимагають розширити американський «закон Магнітського» на його авторів. За приблизно дві доби після публікації петиція зібрала понад шість тисяч підписів.

Проект онлайн-петицій «We the People» був запущений владою США у 2011 році. За допомогою відповідного розділу на сайті Білого Дому до уряду країни може звернутися будь-який резидент Сполучених Штатів.

Законопроект, що забороняє всиновлення російських дітей американцями, який позиціонується як відповідь на «закон Магнітського», прийнятий у США, був внесений до Держдуми 10 грудня. Наразі документ був прийнятий нижньою палатою російського парламенту у всіх трьох читаннях; кщоразу його підтримувала переважна більшість депутатів. Як очікується, Рада Федерації розгляне законопроект 26 грудня, і Володимир Путін зможе його підписати вже до Нового року.

Сам Путін підтримав заборону на всиновлення російських дітей американцями в ході прес-конференції 20 грудня. Він зазначив, що цей захід є відповіддю на дії влади США, яка, зокрема, не допускає представників РФ на судові процеси, пов'язані із злочинами проти всиновлених дітей. Крім цього президент заявив, що велика частина росіян виступає проти всиновлення дітей іноземцями. !zn

Читайте також:

Росія підготувала свій «чорний список» нев'їздних американців

У ЄС замислюються про санкції до України за прикладом «списку Магнітського»

Росія розкритикувала Євросоюз за неповноцінну демократію та порушення прав людини

Москва відповіла на «закон Магнітського»: У США думають, що «холодна війна» не закінчилася