При прийнятті мовного закону було «порушено все, що можна порушити», - опозиція

03 липня 14:10

В опозиції заявили, що закон про мови прийняли з великою кількістю порушень: законопроекту не було в порядку денному, процедури голосування про включення його до порядку денного не відбулося, в закон було внесено понад 2 тис. поправок, відповідний парламентський комітет не підготував порівняльну таблицю тощо.

 

Парламентська опозиція заявляє, що закон "Про основи державної мовної політики" був прийнятий з великою кількістю порушень.

"По-перше, цього законопроекту не було в порядку денному. По-друге, процедури голосування про включення його до порядку денного не відбулося. По-третє - у цей закон було внесено понад 2 тис. поправок. Четверте - відповідний парламентський комітет не підготував порівняльну таблицю . І п'яте - все, що можна було порушити при прийнятті цього закону, було порушено", - сказав на брифінгу у Верховній Раді лідер "Фронту змін", народний депутат фракції "НУ-НС" Арсеній Яценюк.

За його словами, "це зразкове голосування бандитів, а не народних депутатів".

- Верховна Рада ухвалила скандальний закон про мови (відео)


У свою чергу, віце-спікер парламенту, представник фракції "БЮТ-Батьківщина" Микола Томенко підкреслив, що опозиція після прийняття цього закону має намір спілкуватися з людьми і розраховує на підтримку українців на майбутніх парламентських виборах. "Ми будемо переконувати людей дочекатися парламентських виборів, на цій виборчій кампанії проголосувати за об'єднану опозицію і серед перших рішень цього парламенту буде, звичайно ж, скасування цього закону".

Віце-спікер також обурився тим, що під час прийняття цього закону хтось проголосував його карткою. "Я думаю, вперше в історії виникла ситуація, коли бандити не тільки блокували трибуну, а й голосували моєю карткою за законопроект про мови, оскільки, напевно, не знали, чи вдасться їм забезпечити голосування", - підкреслив Томенко.

Як повідомлялося, Верховна Рада України на засіданні у вівторок 248 голосами прийняла закон "Про основи державної мовної політики", який значно розширює сферу застосування російської мови. !zn

Читайте також:

Колесниченко назвав львівсько-галицький діалект «відрижкою»


Глава адміністрації Путіна: Закон про російську мову піде Україні на користь

У Раді знайшли спосіб обійти закон про регіональні мови