Посли G7 закликали припинити блокаду ОРДЛО

17 лютого 18:08

Блокування поставок вугілля з окупованих територій загрожує енергетичній безпеці мільйонів українців, заявили дипломати.

 

Дипломатичні представники країн Великої сімки (Великобританія, Німеччина, Італія ,США, Канада, Франція та Японія) закликали припинити транспортну блокаду ОРДЛО, оскільки вона загрожує енергетичній безпеці країни.

"Уряду необхідно модернізувати заводи і провести важливі реформи для забезпечення довгострокової безпеки енергопостачання країни", - зазначається у спільній заяві послів країн G7, поширеною прес-службою посольства Італії в Україні.

Дипломати Великої сімки підкреслили, що блокада загрожує енергетичній безпеці мільйонів українських громадян, а також закликали всі причетні до неї сторони припинити блокування поставок антрациту з ОРДЛО, розблокувавши автодороги та залізничні шляхи для здійснення легальної торгівлі.

Посли вказали Києву на необхідність забезпечити прозору і законну систему поставок енергоресурсів, а також зміцнити впевненість суспільства в тому, що комунальні підприємства експлуатуються в суспільних інтересах.

Читайте також: Порошенко назвав блокаду Донбасу дестабілізуючим фактором для України

Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО, серед яких народні депутати Семен Семенченко, Тарас Пастух та Володимир Парасюк заявили про початок блокади переміщення залізницею товарів через лінію розмежування з окупованими районами Луганської та Донецької областей. "Штаб блокади торгівлі з окупантами" перекрив рух потягів на ділянці Гірське – Золоте, в Бахмуті та станції Фенольна.

В уряді стверджують, що постачання вугілля з окупованої території немає альтернативи, і заявляють, що блокада ОРДЛО підриває енергетичну безпеку країни. 15 лютого на позачерговому засіданні Кабміну було прийнято постанову про запровадження надзвичайних заходів у енергетиці.

Наступного дня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО "Про невідкладні заходи щодо нейтралізації загроз енергетичній безпеці України та посилення захисту критичної інфраструктури" від 16 лютого.