Помер останній голова ЦК Компартії радянської України

15 квiтня 12:58

Станіслав Гуренко на початку 1990-х боровся за зняття заборони на діяльність Комуністичної партії України.

 

У неділю, 14 квітня, помер останній секретар ЦК Компартії УРСР Станіслав Гуренко.

Як повідомила прес-служба КПУ, після заборони у серпні 1991 року Компартії України Гуренко "активно і цілеспрямовано боровся за відновлення історичної справедливості, честі, гідності комуністів".

"Його боротьба багато в чому зумовила рішення Конституційного Суду про незаконність заборони Комуністичної партії України", - відзначили у Компартії.

Свої співчуття у зв'язку зі смертю політика висловив його близьким родичам прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Від уряду України і від себе особисто висловлюю вам глибоке співчуття у зв'язку з важкою непоправною втратою - смертю вашого чоловіка і батька, видатного політичного, державного і громадського діяча, народного депутата України трьох скликань Гуренка Станіслава Івановича", - йдеться в урядовій телеграмі.

Азаров підкреслив, що життєвий шлях Станіслава Гуренка "є зразком відданого служіння обраній справі і втілення в життя ідеалів справедливого суспільства".

Станіслав Гуренко народився в 1936 році. Закінчив Київський політехнічний інститут, працював на Донецькому машинобудівному заводі ім. ЛКСМУ, де пройшов шлях від інженер-технолога до директора заводу. Працював у Донецькому політехнічному інституті на посаді викладача.

У 1976 році почав свою партійну кар'єру з посади секретаря Донецького ОК КПУ.

У період з 1980 по 1987 рік був заступником голови Ради Міністрів УРСР. Крім того у 1986-му був змінним заступником голови Держкомісії у Чорнобилі. Надалі він йде на підвищення в системі партійно-державної номенклатури. З 1987 році Гуренко обіймав посади секретаря і 2-го секретаря ЦК КПУ. Так само він був народним депутатом Верховної ради УРСР і Верховної ради СРСР (1988-1991). Вершиною його кар'єри в партійно-державному апараті Радянського Союзу стала посада першого секретаря ЦК Компартії України (1990-1991) і входження у Політбюро ЦК КПРС.

У незалежній Україні Гуренко продовжив займатися політичною діяльністю, три рази обирався до Верховної Ради депутатом від Компартії (1-, 3- і 4-го скликання). !zn

Читайте також:

Комуністи відмовилися вшанувати хвилиною мовчання жертв Голодомору

Симоненко розповів про підготовку референдуму зі зміни конституційного ладу

Зірки Голлівуду спродюсують фільм про Горбачова і розпад СРСР

15% українців мріють жити за Сталіна