Опозиція не встигла зірвати голосування мовного законопроекту через «хитрий план» Литвина

05 червня 10:15

Депутати від опозиційних партій не встигли зірвати голосування щодо мовного питання тому, що не встигли зорієнтуватися, оскільки Литвин раптово переніс розгляд питання.

 

Опозиція не чинила опору в залі під час ухвалення мовного законопроекту, оскільки просто не встигла цього зробити.

Про це заявили на спільному брифінгу Олександр Турчинов і Арсеній Яценюк.

Відповідаючи на питання про те, чому голосування не було зірвано, і чому лідер фракції БЮТ Андрій Кожем'якін не дав відповідну команду, Турчинов сказав, що депутати фізично не встигли зорієнтуватися, оскільки Литвин раптово переніс розгляд питання.

«На погоджувальній раді визначили, що питання, яке цікавило Партію регіонів, мало розглядатися третім, і оголошення цього питання було сигналом до атаки. Литвин, за домовленістю зі своїми господарями, переставив це питання на друге і депутати просто не зрозуміли, що почався розгляд цього питання», - сказав він.

«А ви бачили, що сам розгляд зводився до одного голосування, навіть без обговорення і пояснення», - зазначив Турчинов.

Раніше Яценюк оголосив безстрокову акцію протесту з наметами проти «мовного» законопроекту.

Читайте: Рада прийняла у першому читанні законопроект про статус російської мови

Як відомо, Верховна Рада 5 червня проголосувала в першому читанні за законопроект № 9073 «Про основи державної мовної політики» народних депутатів (Партія регіонів) Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова.

«За» ухвалення законопроекту проголосували 234 народних депутата при необхідних 226. Так, серед 234 депутатів, які підтримали закон Колесніченка-Ківалова, виявилися Сергій Василенко і Сергій Харовський з фракції НУ-НС. Від фракції Народної партії свої голоси за законопроект віддали Вадим Гривковський і Сергій Гриневецький.

З позафракційних за законопроект проголосували Леонід Грач, Анжеліка Лабунська, Олег Маліч, Олександр Шепелєв, Олександр Буряк, Ігор Воротнюк, Богдан Губський, Адам Мартинюк, Сергій Осика, Валерій Писаренко, Олег Черпіцький, Валерій Шаманов. Додамо, що всі інші позафракційні депутати значаться у списку Ради відсутніми.

Проти закону виступили «регіонали» Олег Муц і Василь Чуднов. Окрім того, не голосував за закон депутат від фракції ПР Валерій Келестін.

Читайте також:

Під Радою почалися зіткнення захисників української мови з міліцією

Конгрес українців закликає Раду відхилити закон про мови

Прихильники Партії регіонів розбили наметовий табір під Радою

Під Радою збираються прихильники Партії регіонів на підтримку російської мови (фото)