Кучма отримав повістку до суду

16 травня 06:07

Касаційна скарга на скасування постанови Генпрокуратури про порушення кримінальної справи проти екс-президента Леоніда Кучми буде розглянута 31 травня. Екс-президент відвідає процес, що стосується його ролі у справі Гонгадзе.

 

Касація подана на рішення судів першої та апеляційної інстанцій, які спростували причетність Кучми до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Адвокат екс-майора Миколи Мельниченка Микола Неділько повідомив, що повістки до суду направлено також до Генпрокуратури, захисникам Кучми, представнику Мирослави Гонгадзе Валентині Теличенко, адвокату Андрію Федуру, потерпілому Олександру Єльяшкевичу й іншим, пише Сегодня.

«Ми підтримуємо касаційну скаргу і сподіваємося, що Вищий спецсуд задовольнить її, направивши справу на новий розгляд у той же Печерський суд, який слухав її, але не врахував багатьох важливих нюансів, що стосуються ролі Кучми у справі Гонгадзе», - зазначив він.

Адвокат екс-президента Віктор Петруненко обмежився коротким коментарем: «Ми теж отримали повістку і готуємося до цього процесу». Від прогнозу подальшого розвитку подій захисник ухилився.

Екс-адвокат Пукача: Литвин змусив Кравченка розчленувати Гонгадзе

Нагадаємо, 14 грудня Печерський районний суд Києва ухвалив постанову про закриття кримінальної справи стосовно Л.Кучми. У постанові йдеться, що суд не знайшов підстав, які вказували б на причетність Л.Кучми до скоєння тяжкого злочину.

К
римінальну справу стосовно Л.Кучми порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачується в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Г.Гонгадзе (ч.3 ст.166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року). Плівки екс-майора управління Держохорони Миколи Мельниченка визнано речовим доказом у справі.

Як коментував це звернення СБУ адвокат екс-майора Миколи Мельниченка Микола Неділько, це сталося «саме тоді, коли досудове слідство у кримінальній справі, порушеній стосовно екс-президента Кучми добігає кінця, і плівки Мельниченка визнані в якості доказів у даній справі».

«Мова йде саме про ті докази, які отримані негласним шляхом за допомогою оперативно-технічних засобів, тобто, у результаті оперативно-технічного документування», - уточнив адвокат.
За його словами, подальша доля плівок Мельниченка як доказів, доля самого Мельниченка як свідка, і доля головних фігурантів справи Гонгадзе перебувала певною мірою в руках Конституційного суду.

Раніше адвокати екс-президента Леоніда Кучми Сергій Ульянов і Віктор Петруненко заявляли, що М.Мельниченко не зміг у суді довести необхідність прослуховування кабінету Л.Кучми, оскільки не навів жодних аргументів на користь «крайньої необхідності» своїх дій. Адвокати Л.Кучми вважають, що кримінальну справу проти М.Мельниченка було закрито незаконно.
!zn

Читайте також:

Адвокат вдови Гонгадзе: ГПУ вважає, що замовного вбивства не було


Суд визнав, що плівки Мельниченка не можуть бути речовим доказом

Суд визнав Кучму непричетним до вбивства Гонгадзе