Колесніченко назвав львівсько-галицький діалект "відрижкою"

03 липня 05:57

Для регіонала українська мова - це те, як говорять на Полтавщині, Черкащині та Слобожанщині, але не діалекти, якими говорять на Львівщині та Галичині.

 

Депутат від Партії регіонів, співавтор скандального законопроекту «Про основи державної мовної політики» Вадим Колесніченко не вважає українською мовою діалекти, якими говорять на Львівщині та Галичині. Про це він заявив в ефірі телеканалу ICTV.

"Однозначно недозволено сьогодні комусь вказувати, якою мовою йому говорити, а якою не можна", - сказав депутат.

Відповідаючи на питання, чи готовий він настільки ж завзято відстоювати українську мову, регіонал зазначив, що "законопроект, який я пропоную, щоб ми прийняли, він забезпечує захист української мови".

"Я проти львівсько-галицьких діалектів, які засмітили сьогодні засоби масової інформації. Я не вважаю, те, що нам пропонують, українською мовою. Це відрижка тієї частини України, яка колись була постійно під чиїмось гнітом", - заявив Колесніченко .

При цьому він уточнив, що українська мова - це те, як говорять на Полтавщині, Черкащині та Слобожанщині.

Нагадаємо, 5 червня законопроект був прийнятий у першому читанні 234 голосами.

Документ встановлює, що державною мовою є українська мова, але дозволяє використання регіональних мов і мов меншин, якщо кількість осіб-носіїв цієї мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становлять 10 і більше відсотків від чисельності населення.

Партія регіонів заявила про намір прийняти цей закон до завершення нинішньої сесії в липні поточного року. Однак, за словами спікера Володимира Литвина, мовний законопроект не розглядатиметься в українському парламенті до завершення цієї сесії. !zn

Читайте також:

Глава адміністрації Путіна: Закон про російську мову буде для України корисним

Регіонали готові до бійки, димових шашок та вибухових пакетів під час прийняття мовного закону

Рада не буде розглядати скандальний закон про мови до канікул

Регіонали зібрали в Криму більше 100 тисяч підписів на підтримку закону про мови