Євросуд з прав людини попросив Україну та Росію надати інформацію у справі Развозжаєва

30 листопада 15:55

ЄСПЛ прийняв рішення про екстренне втручання в справу Развозжаєва. Суд просить в урядів Росії та України надати свою інформацію у цій справі.

 

Європейський суд з прав людини вирішив втрутитися в справу проти опозиціонера Леоніда Развозжаєва, повідомляє його захист.

"Ми направляли звернення до ЄСПЛ про екстрене втручання в справу Развозжаєва. Сьогодні ми отримали інформацію з суду про те, що суд просить в урядів Росії та України надати свою інформацію щодо цього", - повідомила адвокат Развозжаєва Ганна Ставицька.

"Це дуже добре, тепер уряд буде знати про подану скаргу і про наявність реакції на неї", - повідомила адвокат.

5 жовтня на телеканалі НТВ було показано фільм "Анатомія протесту-2". З його змісту, зокрема, випливало, що екс-президент Банку Москви Андрій Бородін висловив готовність виділити велику суму грошей на підтримку позасистемної опозиції в РФ.

Посередником, за даними творців фільму, виступив голова комітету з оборони і безпеки парламенту Грузії Гіві Таргамадзе, а одним з виконавців плану активізації протестного руху в Росії є координатор "Лівого фронту" Сергій Удальцов, а також націоналісти.

- Російський опозиціонер Развозжаев не зміг довести слідству, що в Україні його викрали

17 жовтня Удальцов і його помічник Костянтин Лебедєв були викликані на допит у СКР в якості підозрюваних, у їхніх квартирах пройшли обшуки. Перший був звільнений під підписку про невиїзд, а другого затримано і пізніше заарештовано до 16 грудня, йому пред'явили звинувачення. Помічника депутата Іллі Пономарьова Леоніда Развозжаева знайти не вдалося, його оголосили в федеральний розшук.

22 жовтня стало відомо про затримання Развозжаєва. При цьому, за даними СКР, Развозжаєв з'явився з повинною, а сам активіст заявив правозахисникам, що невідомі люди схопили його в Києві, де він намагався отримати політичний притулок, застосували тортури для схиляння до показань і доставили в Москву. Басманний суд Москви заарештував опозиціонера.

25 жовтня адвокат Марк Фейгін, який відвідав Развозжаєва в СІЗО-2 "Лефортово", повідомив, що його підзахисний написав заяву, в якій відмовився від явки з повинною і своїх свідчень, тому що вони були дані під тиском. Після перевірки відомостей, викладених у фільмі "Анатомія протесту-2", СК РФ порушив кримінальну справу стосовно Удальцова, Лебедєва та Развозжаєва за фактом готування до організації масових заворушень (ст. 30 і 212 КК РФ).

26 жовтня Удальцову офіційно було пред'явлено звинувачення в приготуванні до організації масових заворушень, проте свою вину він не визнав. У СК РФ його допитали в якості обвинуваченого і відпустили під підписку про невиїзд. !zn

Читайте також:

В Amnesty International припускають, що вивезення Развожаева може говорити про порушення Україною Конвенції ООН з прав біженців

Развозжаєв «зізнався» в злочині за замовленням Грузії і розповів, як виїхав з Києва (документ)

У Росії почали розслідування про викрадення опозиціонера Развозжаєва в Києві

МЗС України не зможе пред'явити Росії претензії через викрадення Развозжаєва - немає підстав