Євросоюз має намір виходити з кризи за допомогою співпраці з Китаєм

19 жовтня 17:14

Європейський союз планує у своїй зовнішній політиці зосередити зусилля на економічних відносинах з Китаєм, вважаючи це однією з важливих складових виходу з економічної і фінансової кризи.

 

Відносини з Китаєм, аналіз досягнутого та погляд у майбутнє, зайняли основне місце в міжнародній частині дискусії на саміті ЄС, що завершився в п'ятницю в Брюсселі. Голова Європейської ради Херман ван Ромпей поінформував глав держав та урядів країн ЄС про вересневий саміт ЄС-Китай, який був, за його словами, «дуже позитивним».

Він відзначив важливість моменту: майбутню в майбутньому році чергову десятирічну зміну китайського вищого керівництва.

«Ми обговорили, як конструктивно взаємодіяти з новим керівництвом. У довгостроковій перспективі в корінних інтересах ЄС, щоб Китай розвивався успішно. Ми повернемося до цієї теми на початку весни, щоб найкращим чином підготуватися до наступної зустрічі у верхах, яка відбудеться в Китаї восени 2013 року», - сказав глава Європейської ради на прес-конференції.

Голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу зазначив, у свою чергу, що для відновлення економічного зростання ЄС велике значення мають його стосунки з зовнішнім світом і знову ж виділив у зв'язку з цим Китай.

«Взаємовигідні відносини з Китаєм відіграють центральну роль у процвітанні країн ЄС та Китаю і, я думаю, також і решти світу», - сказав він.

ЄС вже став найбільшим торговим партнером Китаю, нагадав він, а Китай - другим за значенням і найбільш динамічним партнером ЄС.

«Але ще багато слід зробити, особливо в сфері послуг та інвестицій. Обсяг нашої торгівлі послугами в 10 разів менший, ніж обсяг торгівлі товарами. Наші інвестиції в Китаї складають менше двох відсотків наших прямих інвестицій за кордоном. Тому ми працюємо зараз над угодою про інвестиції з Китаєм», - повідомив глава виконавчої колегії ЄС.

Він розповів також про плани Брюсселя активніше працювати на азіатському напрямку в цілому. Разом з Х.ван Ромпеєм вони вирушать на майбутнє в Лаосі засідання АСЕМ (Європейсько-азіатської зустрічі) і відвідають ряд країн ПСА. Торгівля буде на порядку денному цих переговорів. !zn

Читайте також:

Лідери країн Євросоюзу зібралися на кризовий саміт у Брюсселі


Японські автоконцерни згортають виробництво в Китаї через антияпонські настрої

Китайська мова незабаром випередить англійську в інтернеті

Китай дасть Україні 3-мільярдний кредит в обмін на кукурудзу