Донецький українофоб хоче позбавити звання Героя Стуса і Івасюка

02 грудня 11:45

У Вищому адміністративному суді перебуває низка справ за позовом донецького адвоката Володимира Оленцевича щодо позбавлення звання Героїв України у поета Василя Стуса, пісняра Володимира Івасюка та диригента й керівника Української капели бандуристів ім. Тараса Шевченка у США Григорія Китастого.

 

Аргументація у В.Оленцевича - всі нагороджені Герої України не можуть називатися такими, бо не були громадянами України. 

Син поета, дисидента і політв’язня В.Стуса, Дмитро, ситуацію навколо можливої дегероїзації свого батька оцінює спокійно.

«Я думаю, що будьяке рішення не додасть авторитету повністю скомпрометованій українській судовій системі. Та ще й підірве й без того невисокий авторитет звання «Герой України». Те, що може відбутися, звісно, неприємно для мене, перш за все, тому, що це стосується імені мого батька. І не хочеться, щоб його політики в різні боки смикали. Але щодо самого звання Героя України... Я не ходив на вручення і вважаю, що Василю Стусу це було не потрібно. Мене ж значно більше цікавить, щоб видавали книжки, щоб був створений повноцінний музей Василя Стуса», - каже Д.Стус, яки зараз є членом Гуманітарної ради при президентові України.

Натомість популярний письмен­ник Василь Шкляр заявляє, що історія із масовою дегероїзацією - це «фарс, який, окрім як ганебних почуттів, нічого не викликає».

«Це звання взагалі варто анулювати, і за зовсім іншими критеріями слід давати Героя України. Тільки вже при іншій владі. І без Бандери та Шухевича вже немає сенсу когось достойного вшановувати. А якщо врахувати, що це ж звання має якийсь Білаш, віршарик із Донецька, то який сенс його взагалі давати нашим справжнім героям?», - сказав В.Шкляр.

Позивач В.Оленцевич, донецький адвокат, упродовж останніх шести років подав до суду десятки позовів щодо визнання незаконними та скасування указів президента Віктора Ющенка про нагородження державними нагородами багатьох відомих осіб. Зокрема, оскаржив героїзацію Степана Бандери, Романа Шухевича, Олекси Гірника, який спалив себе на знак протесту проти радянської тоталітарної системи.