Для ЄС важлива якість угоди про асоціацію з Україною, а не терміни її підписання

30 жовтня 07:01

Європейський союз зацікавлений у підписанні угоди про асоціацію з Україною, тому для ЄС пріоритетом є якість цієї угоди, а не терміни її підписання, заявив керуючий директор служби зовнішніх дій з питань Європи та Центральної Азії Мирослав Лайчак в інтерв'ю «5 каналу».

 

За словами М. Лайчака, одного з учасників переговорного процесу, «і політична, і економічна частина є складовими єдиної угоди, яке не можна розділяти. Водночас, наразі, Євросоюз не висуває Україні будь-яких додаткових умов і не обіцяє того, що не зможе виконати».

«Найголовніше для нас - це якість документа. Так що ми не намагаємося зосереджуватися на тому чи іншому місяці, ми намагаємося домогтися хорошого документа, який буде влаштовувати і одну, і іншу сторону. Переговори тривають вже дуже довго, практично 4 роки. Ми встигли завершити переговори про зону вільної торгівлі в рамках цього нашого договору. І я хотів би бачити, що ми довели до кінця і політичну частину, тому що вони разом представляють один документ. І не хочу вступати в які-небудь спекуляції - якість для нас найважливіша», - заявив М. Лайчак.

«Європейський союз зацікавлений у підписанні цього документа - договору про асоціацію з Україною. Ми ставимося до цього договору дуже серйозно, ми виконуємо свої обіцянки, ми не вносимо додаткових умов, ми не відступаємо від того, що ми обіцяли. Тобто за змістом наша позиція сьогодні така, як і була на початку цих переговорів. Хочу, щоб було ясно, що Європейський союз - партнер, який виконує те, що обіцяє. Він не обіцяє більше того, що може виконати, і це загалом має відношення до наших переговорів», - підкреслив М. Лайчак.

Він також особливо відзначив, що «договір про асоціацію - це не договір про членство, але це договір, який відкриває перспективу для України стати складовою частиною європейського політичного, економічного і культурного простору».

«Перспектива членства - це не те, що хтось вам дає на папері, це те, що ви робите таким чином, яким держава будує свою політичну систему, показує ставлення до законів, якою мірою існує плюралізм, транспарентність процесів, свобода медіа, друку і так далі. Перспективу членства кожна держава вирішує для себе. Це не те, що ми вам дамо, це те, що ви нам повинні показати, що ви дійсно є гідними членства, нам не треба переступати певні етапи. Те, що Європейський союз пропонує Україні на даному етапі, через договір про асоціацію, це виходить далеко за рамки всіх договорів, які Європейський союз уклав з якою-небудь іншою державою, не кажучи про держав-членів, і про держав майбутніх членах. Це відкриває величезний простір в Україні і в політичному, і в економічному сенсі», - заявив М. Лайчак.

«Якщо ми щось не говоримо точно - це не означає, що цього немає. Ми просто не хочемо дати дефініцію якості, не знаючи як дістатися до цього. Ми намагаємося пояснити нашим українським партнерам і друзям, що цей договір має дуже хороші рамки, і то в якій мірі ми зможемо наповнити ці рамки змістом - тут у нас немає ніяких обмежень. Ми повинні працювати над цим, і, звичайно, в основному повинні працювати наші українські партнери, а ми готові прийняти стільки, скільки вони готові показати», - підсумував М. Лайчак.