Cуд продовжить розглядати другу справу проти Тимошенко

31 липня 04:43

Початок засідання заплановано на 10:00. Сама Тимошенко брати участь у ньому знову відмовилася, пригрозивши у своєму письмовому заяві чинити "фізичний опір", якщо її спробують доставити до суду силою.

 

Київський районний суд Харкова 31 липня продовжить розглядати другу кримінальну справу проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко, за якою колишню главу уряду звинувачують у фінансових махінаціях у другій половині 1990-х років, коли вона очолювала найбільшу в той час корпорацію "Єдині енергетичні системи України".

Початок засідання заплановано на 10:00.

Як відомо, Київський райсуд Харкова розглядає справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації ЄЕСУ. В обвинувальному висновку йдеться, що компанія завдала державі збитків в розмірі понад 30 млн грн, а особисто Тимошенко не сплатила понад 681 тисячу гривень податків.

25 червня суд постановив призначити Тимошенко проведення судмедекспертизи стану її здоров'я, яка повинна визначити, чи здатна вона сприймати інформацію та відповідати на питання суду і сторін процесу, а також чи має обвинувачена медичні протипоказання до участі в судових засіданнях.

Оприлюднені 20 липня результати судмедекспертизи стану здоров'я Тимошенко свідчать, що екс-прем'єр «може бути присутньою на заходах за межами лікарні, що вимагають сприйняття усної та письмової інформації».

У той же час, на засіданні 23 липня Тимошенко знову не була присутня. Суд постановив неможливим розглядати справу за відсутності екс-прем'єра і переніс засідання на 31 липня. Суд також постановив залучити до матеріалів справи висновки судмедекспертизи про стан здоров'я Тимошенко.

Раніше в пенітенціарній службі повідомляли, що якщо Тимошенко знову відмовиться їхати в суд добровільно, вони обіцяють «мирне і без бійки» рішення проблеми. Сама ж Тимошенко вже заявила, що буде чинити фізичний опір, якщо її спробують доставити 31 липня до суду силою.

30 липня німецькі лікарі, які лікують Тимошенко, попросили керівництво України забезпечити екс-прем'єру вісім тижнів спокою, щоб успішно завершити лікування. «Ми сподіваємося, що буде прийнято все-таки це досить розумне рішення, і ми намагаємося зараз знайти порозуміння з боку політиків, з боку судів тощо», - сказав глава клініки «Шаріте» Карл Макс Айнхойпль після спілкування з главою МОЗ України Раїсою Богатирьовою. !zn

Читайте також:

У МОЗ вважають, що суд над Тимошенко повинен прислухатися до німецьких лікарів

Центрвиборчком ухвалить рішення щодо Тимошенко і Луценка після надходження документів

Німецькі лікарі попросили забезпечити період спокою для Тимошенко на 8 тижнів

Тимошенко пообіцяла опір у випадку примусової доставки до суду