Азіатську структуру ШОС, в яку прагне Янукович, використовують для репресій

03 вересня 07:25

Всі країни Шанхайської організації співпраці зобов'язані видавати підозрюваних у тероризмі навіть без доказів провини. Такий механізм дозволяє здійснювати екстрадицію інакодумців.

 

Правозахисники стверджують, що члени Шанхайської організації співпраці використовують це об'єднання як «механізм порушення прав людини».

У доповіді Міжнародної федерації прав людини, що базується в Парижі, йдеться, що Шанхайська конвенція зобов'язує всіх членів ШОС довіряти будь-яким звинуваченням у тероризмі, висунутим іншою державою-членом об'єднання, - і видати обвинуваченого навіть без доказів його провини. Такий механізм, йдеться в доповіді, дозволяє здійснювати екстрадицію інакодумців - в порушення норм міжнародного права.

- Янукович попросив для України статус спостерігача в Шанхайській організації співробітництва

Як повідомлялося, 25 серпня, президент України Віктор Янукович на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним висловив побажання, щоб Україна стала спостерігачем в Шанхайській організації співробітництва.

Шанхайська організація співробітництва (ШОС) - регіональна міжнародна організація, заснована в 2001 році лідерами Китаю, Росії, Казахстану, Таджикистану, Киргизії та Узбекистану.

ШОС не є військовим блоком або відкритою регулярною нарадою з безпеки, а займає проміжну позицію. Головними завданнями організації проголошені зміцнення стабільності та безпеки, боротьба з тероризмом, сепаратизмом, екстремізмом, наркотрафіком, розвиток економічного співробітництва, енергетичного партнерства, наукової і культурної взаємодії. !zn

Читайте також:

Путінська Азіропа

Ігри на берегах Іссик-Куля

Янукович заговорив про посилення співпраці з »євразійським регіоном»

Нерівність країн не тільки перешкодить створенню Євразійського Союзу, але й створить проблеми МС