В Україні зникне «подвійна» власність на цінні папери

22 жовтня 12:24

Завдяки закону «Про депозитарну систему України», в якому передбачено в т.ч. створення центрального депозитарію, вдасться ліквідувати, зокрема, таке явище, як «подвійні реєстри».

 

Реалізація закону «Про депозитарну систему України», в якому передбачено в т.ч. створення центрального депозитарію, суттєво сприятиме вирішенню існуючих проблем для інвесторів з обліком та підтвердженням прав власності в Україні. Завдяки закону вдасться ліквідувати, зокрема, таке явище, як «подвійні реєстри».

Таку думку висловив член Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку Олексій Тарасенко під час круглого столу, який 18 жовтня організувала Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP і тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Створення центрального депозитарію – це незаперечний позитив, це ціль, до якої ми довго йшли», - додав президент Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв Олексій Кий.

Заступник голови ж наглядової ради Національного депозитарію України Андрій Болтян розповів, що позитивні зміни в українському законодавстві вже були високо оцінені в т.ч. представниками центральних депозитаріїв європейських країн. «Україна – перша держава, яка не входить в Євросоюз, але яка виконала вимоги до центральних депозитаріїв, викладені в постанові Єврокомісії від 7 березня 2012 р.», - зауважив експерт.

За словами ж керівника групи радників голови правління Всеукраїнського депозитарію цінних паперів Миколи Швецова, ВДЦП вже веде роботу щодо переведення цінних паперів у Національний депозитарій України (який, згідно закону, і стане центральним депозитарієм). «Найголовніше для ВДЦП питання – це знайти своє місце в цій інфраструктурі, враховуючи ті досягнення, той досвід і ті ресурси, які ВДЦП має, в т.ч. і в плані проведення розрахунків по операціях з цінними паперами», - зауважив Швецов.

У свою чергу президент асоціації «Фондове партнерство» Ірина Заря, говорячи про долю ВДЦП, зазначила, що бачить кілька варіантів розвитку подій. «Їх дуже небагато: або «зливати» за справедливою вартістю - і там [у ВДЦП], і там [в НДУ] контрольний пакет у держави. Другий варіант – викуповувати. Я не підтримую цей варіант. Все це лежить на поверхні. Або держава викуповує в учасників ринку і тоді ВДЦБ стає гарантійним центром. Або щось третє. Напевно вихід є», - резюмувала експерт. !zn

Читайте також:

Експерт: Система розрахунків на фондовому ринку - неефективна

Експерт: Створення розрахункового центру на фондовому ринку - помилкаВ Україні може залишитися тільки одна біржаДепозитарний шок з наслідками