В ЄС нагадали Україні про екологічні ризики видобутку сланцевого газу

08 квiтня 14:07

В Енергетичному співтоваристві нагадали, що громадяни у багатьох країнах Європи протестують проти розробки сланцевих покладів.

 

Сланцевий газ може зробити Україну енергонезалежною, однак не слід забувати, що видобуток цих ресурсів пов'язано з ризиками для навколишнього середовища. Про це повідомив DT.UA директор секретаріату Європейського енергетичного співтовариства (ЕС) Янез Копач, коментуючи можливість видобутку в Україні нетрадиційних видів газу.

Янез Копач зазначив, що сланцевий газ викликав справжню революцію у світі за останні кілька років, зокрема у Канаді і США. "Сполучені Штати і Канада досить енергонезалежні, вони більше не імпортують газ", - підкреслив він.

"Можливо, варто почекати, поки буде накопичено досвід розробки і видобутку сланцевих газу і нафти, щоб зробити якісь висновки. Ми знаємо, що видобуток цих ресурсів пов'язано з ризиками, це дуже впливає на навколишнє середовище. Тому громадяни у багатьох країнах Європи протестують проти розробки сланцевих покладів", - сказав секретар ЕС.

"Я вважаю, що сланцеві нафта і газ на даний момент важливі для енергетичного балансу та енергетичної безпеки. Але потрібно розуміти, що необхідні інвестиції не тільки для видобутку, але і для захисту навколишнього середовища", - додав він.

Янез Копач припустив, що ціна сланцевого газу і сланцевої нафти буде не настільки низькою, якщо врахувати всі необхідні заходи щодо захисту навколишнього середовища.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Світлани Мізіної з Янезом Копачем. !zn

Читайте також:

Посол США розповів про безпечність сланцевого газу

Сланцевий газ: "за" чи "проти"?

Азаров визнав, що сланцевий газ несе ризики для екології

Shell обіцяє Україні потроїти внутрішній видобуток газу