Україна хоче скоротити викиди парникових газів на 20% до 2020 року

14 сiчня 12:24

Україна бере на себе зобов’язання щодо такого рівня викидів парникових газів, який на період до 2020 року не перевищуватиме 80% від рівня базового 1990 року, за умови функціонування міжнародних проектних (наприклад, проекти спільного впровадження) та ринкових (наприклад, торгівля квотами) механізмів.

 

Україна бере на себе зобов’язання щодо такого рівня викидів парникових газів, який на період до 2020 року не перевищуватиме 80% від рівня базового 1990 року, за умови функціонування міжнародних проектних (наприклад, проекти спільного впровадження) та ринкових (наприклад, торгівля квотами) механізмів.

Про це йдеться у заяві делегації України для участі у XVI конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та шостій зустрічі сторін Кіотського протоколу, оприлюдненій на офіційному сайті Національного агентства екологічних інвестицій.

Україна також готова розглядати та прийняти більші обмеження викидів, якщо економіка країни отримає доступ до фінансових і технологічних ресурсів для впровадження низьковуглецевих енергоефективних технологій.

За відсутності єдиної цілісної угоди Україна готова узяти на себе кількісні зобов’язання щодо обмеження та скорочення викидів парникових газів в рамках двохсторонніх чи багатосторонніх угод.

Термін дії нової угоди має сягати 2020 року з чітким дороговказом щодо її функціонування на більш тривалий термін – до 2050 року і далі.

В новій угоді 1990 рік має зберігатися як єдиний базовий рік для обрахування зобов’язань сторін.

Україна також пропонує включити до рішення конференції сторін у Канкуні для відображення у нових домовленостях пост-Кіотського періоду наступні положення стосовно сторін додатку I, що знаходяться в процесі переходу до ринкової економіки:

«Конференція сторін:

1.      Вирішує, що сторони додатку I, які знаходяться у процесі переходу до ринкової економіки, не будуть зв’язані юридичними зобов’язаннями за новими домовленостями щодо зміни клімату після 2012 року щодо надання нових та додаткових фінансових ресурсів, передачі технологій та нарощування інституційного потенціалу на підтримку сторін, що є країнами, які розвиваються, з метою надання можливості посиленої реалізації заходів з пом’якшення наслідків та адаптації, хоча вони можуть забажати розглянути такі дії на добровільній основі.

2.      Запрошує сторони додатку I, що мають таку можливість, через багатосторонні агенції, включаючи Глобальний екологічний фонд в рамках його мандату, двосторонні агенції та приватний сектор, або шляхом будь-яких інших домовленостей, в разі потреби, надати допомогу у нарощуванні потенціалу, фінансах, технічній частині та передачі технологій сторонам, що знаходяться в процесі переходу до ринкової економіки, з тим щоб сприяти цим сторонам у розробці та реалізації стратегії розвитку економіки з низькими викидами та планів дій, які б відповідали їхнім пріоритетам та цілям скорочення викидів».