Україна – на передостанньому місці в Європі за купівельною спроможністю громадян

14 сiчня 12:23

За купівельною спроможністю українці займають передостаннє місці в Європі. Такі результати нового ринкового дослідження від соціологічної компанії Gfk.

 

За купівельною спроможністю українці займають передостаннє місці в Європі. Такі результати нового ринкового дослідження від соціологічної компанії Gfk.

Німецькі споживачі мають у розпорядженні більше фінансів, ніж в середньому по Європі: 18,904 євро. Україна, Молдова та Білорусь - найбідніші.

Як повідомила речниця Gfk Корнелія Ліхтнер, дослідження виявило, що світова фінансова криза досі впливає на купівельні можливості європейців. Попри це, кон’юнктура у порівнянні з торішніми показниками покращилася і зросла на понад 2%. Єдиним винятком стала Швеція, де ВВП зріс у порівнянні з 2009-м помітніше. Натомість балтійські країни, найбільш постраждалі від кризи, зазнали падіння купівельних спроможностей своїх громадян. Найкраще удар прийняли естонці. Там купівельна сила дорівнює в середньому 4938 євро.

Німеччина ж у цьому списку посіла восьме місце, поступившись лідерством Франції, Австрії, Данії, Норвегії, Швейцарії, Люксембургу та Ліхтенштейну, який посів топову позицію. Серед найбідніших країн опинилися колишні країни Югославії, а також Молдова, Білорусь та Україна на передостанньому місці. Мешканці цих країн мають у середньому менше третини від купівельної сили заможніших європейців. Винятком стали лише Хорватія та Словенія. З понад 10 тисячами євро на душу населення Словенія обігнала за цим показником старого члена ЄС - Португалію.

Португалія, Італія, Ірландія, Греція та Іспанія - країни, які опинилися у скрутному фінансовому становищі, й на які чекають значні скорочення державного бюджету, розмістилися на середніх позиціях нового дослідження. Разом з тим, купівельні спроможності громадян цих країн зазнали мінімум коливань у порівнянні з роком, що минув і залишилися вельми стабільними. Водночас Туреччина, яка швидко подолала найгірші наслідки фінансової кризи, навіть покращила свої показники.

Дослідження проводилося у 42 європейських країнах. Після вирахування податків та соціальних відрахувань статистики з’ясували, що в середньому по Європі річний заробіток становить 11 тисяч 945 євро.

За матеріалами: Deutsche Welle