У Кабміну немає формальних підстав для розірвання газових контрактів Тимошенко

27 квiтня 12:00

Віце-прем'єр Юрій Бойко розповів, що заважає уряду звернутися в Стокгольмський арбітраж з позовом до "Газпрому".

 

На сьогоднішній день в України немає формальні підстави для того, щоб звернутися до Стокгольмський арбітраж щодо розірвання газових контрактів уряду Юлії Тимошенко. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко.

"Контракт прописано таким чином, що в нас взагалі немає ніяких прав. Тобто він підписаний так, що ми весь час всім повинні", - підкреслив він.

Віце-прем'єр розповів про божевільні штрафи, які спочатку були закладені в документі: "Там узагалі був унікальний пункт, не зрозумілий для жодної компанії. Про те, що якщо ми беремо менше, при відхиленні закупівлі більш як на 4% від місячного обсягу, - штраф 150% від суми недобору влітку та 300% узимку. Взагалі безпрецедентна річ, якої ніколи ніде не прописували".

- На Кабмін подали в суд за нерозірвання газових контрактів Тимошенко

При цьому Бойко зазначив, що для позовів у Стокгольмський арбітраж щодо розірвання контракту немає формальних підстав.

"Тому що ті дикі пункти, на підставі яких можна було піти в суд, прибрали, коли підписувалися харківські угоди. Я маю на увазі штрафи. А от пункти, які стосуються ціни: сьогодні ціна в нас на межі 406 дол., така сама ціна, або трохи вище, сьогодні на кордоні з Угорщиною, Словаччиною, Польщею тощо. Отже, якби ціна була на 100 дол. більша (тобто без харківської знижки), то ми пішли б до суду. А оскільки в нас порівнянні ціни, тому немає аргументів", - пояснив міністр.

"Інше питання: "Газпром" на нас заробляє більше, тому що транзит йде через нашу країну. Але, на жаль, для Стокгольмського суду це не аргумент", - додав він.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Юрієм Бойком. !zn

Читайте також:

Голова "Газпрому" лякає Україну газом за 800 доларів за кубометр

Росія не відмовиться від "Південного потоку", щоб впливати на Україну, - екс-посол США

Україна продовжує скорочувати поставки російського газу