«ТНК-ВР Коммерс»: Уряд так і не визначився, чи потрібна Україні власна нафтопереробка

11 серпня 09:57

Те, що зараз Лисичанський НПЗ не працює в збиток, обумовлено в першу чергу збільшенням давальницької переробки і коливаннями цін на нафту і нафтопродукти, а аж ніяк не поліпшенням ринкової ситуації в Україні.

 

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив виконавчий директор ТОВ «ТНК-ВР Коммерс» Фелікс Луньов.

За його словами, питання підтримки вітчизняного виробника в країні до цих пір не вирішено: уряд так і не визначився, чи потрібна Україні власна нафтопереробка, «яка є ключовим фактором для забезпечення стабільності на ринку нафтопродуктів та енергетичної незалежності нашої країни».

За інформацією Ф. Луньова, принципово на українському ринку нафти і нафтопродуктів нічого не змінилося. Маржа нафтопереробки на Лисичанському НПЗ в перші чотири місяці 2011 року була негативною, а за підсумками півріччя становить усього 1,5 дол на тонні.

«При цьому потрібно розуміти, що за рахунок різниці в миті, наприклад, білоруські НПЗ заробляють на кожній тонні нафтопродуктів на 130 дол більше, ніж українські. І це відбувається виключно за рахунок їх доступу до дешевої сировини, що не обкладається експортним митом, а не завдяки об'єктивним конкурентним перевагам», - додав виконавчий директор ТОВ «ТНК-ВР Коммерс».

Він також повідомив, що EBITDA у розмірі 130 млн дол, яку ТНК-BP отримала як результат роботи в Україні, відноситься до оптимістичного прогнозу на весь 2011 рік. «До того ж він включає в себе результат, який зароблять російські компанії ТНК-ВР, перепродуючи продукти давальницької переробки за межами України, - додав Ф. Луньов. - Якщо ми говоримо про дохідність українських підприємств компанії, то тут EBITDA склала 64 млн дол. При цьому чистий прибуток - лише 10 млн дол. Це загальний результат всієї групи компаній ТНК-BP в Україні, а не одного заводу «ЛИНІК» (Лисичанськ, Луганська обл.). Прошу зауважити, що левову частку цього прибутку принесли наші збутові підприємства, а завод заробив зовсім небагато. Існує величезна перевага в доходах на перевагу збутової мережі. Це зайвий раз підкреслює, що весь прибуток перемістився в роздріб і опт. Іншими словами, закуповуючи нафтопродукти «на стороні», ми отримали б такий самий прибуток нашої дистриб'юторської мережі».

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркало тижня. Україна» в інтерв'ю Ганни Лютої з Феліксом Луньовим.