Світовий банк передбачив Китаю масштабну кризу

23 лютого 09:21

Аналітики прогнозують початок кризи у Китаї, якщо уряд не почне економічні реформи. Така ситуація обумовлена ​​борговою кризою в Європі, яка зменшила попит на китайські товари.

 

У КНР почнеться масштабна криза, якщо уряд не почне економічні реформи, які будуть спрямовані на зниження частки держави в економіці.

Про такі висновки йдеться у доповіді «Китай до 2030 року», підготовленій Світовим банком і урядовими експертами КНР.

Згідно з доповіддю, роль уряду в регулюванні китайської економіки значно зросла за останні десять років. Автори документа відзначають, що благополуччя економіки КНР багато в чому залежить від зростання ВВП. Якщо його темпи сповільняться, криза вразить все господарське життя країни. У той же час, участь держави позначається на економічному зростанні негативно.

На думку авторів доповіді, бюрократія керує держпідприємствами вкрай неефективно. Експерти закликали уряд Китаю стимулювати конкуренцію і підприємництво, а також переводити держпідприємства у приватну власність.

Згідно з прогнозами уряду Китаю, у 2012 році зростання ВВП складе вісім відсотків, а з 2013 по 2016 рік сповільниться до 6,6 відсотка. До цього протягом тридцяти років китайська економіка росла на десять відсотків на рік.

У листопаді 2011 року промислове виробництво в Китаї скоротилося вперше за останні три роки. Це пояснюється як борговою кризою в Європі, яка зменшила попит на китайські товари, так і скороченням внутрішнього споживання через жорсткість монетарної політики у КНР. За підсумками третього кварталу 2011 року зростання ВВП у річному численні склало 9,1 відсотка, що стало найгіршим показником за останні два роки. !zn

Читайте також:

Інфляція в Китаї знизилася до мінімуму за 15 місяців

МВФ рекомендує Індії та Китаю стимулювати свої економіки

Китай інвестує $400 млн на розробку нафтових родовищ на півночі Афганістану