Рада вкотре змінює правила держзакупівель

13 березня 15:57

На думку опозиції, провладна більшість зробила перший крок до виведення, зокрема, енергетичної галузі з-під дії закону про держзакупівлі. В опозиції заявляють, що це один з найбільш корупційних законопроектів.

 

Верховна Рада (ВР) України прийняла за основу урядовий проект закону «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності».

За відповідний законопроект №10006 у вівторок, 13 березня, в першому читанні проголосувало 236 карток народних депутатів.

Документом зокрема пропонується визначити особливий порядок держзакупівель для постачальників природного газу, теплової та електричної енергії, питної води, водовідведення, надання послуг з користування інфраструктурою залізничного транспорту, функціонування міського електротранспорту, надання послуг автостанцій, портів, аеропортів, телекомунікаційних послуг, переробки нафти.

Перед голосуванням за законопроект віце-спікер ВР Микола Томенко зазначив, що документ подано Кабміном у контексті загальної логіки виведення з-під держконтролю стратегічних галузей України.

«Це означає, що потрібно половину галузей вивести з-під сфери дії закону про державні закупівлі та окремим законом сказати, що все, що стосується нафти, газу, електроенергії, одним словом - великого бізнесу, який працює під владою, - його не потрібно контролювати , він не повинен брати участь у тендерах, вони не повинні публікувати інформацію, казначейство не повинне їх перевіряти, вони повинні робити все, що хочуть ... Більш корупційного законопроекту ... Верховна Рада ще не знала», - сказав він.

Зокрема, Томенко звернув увагу на такі юридичні нововведення, як надання можливості органу державної влади або місцевого самоврядування на підставі спеціального рішення вивести з-під тендерних закупівель будь-яку операцію.

"Ще раз звертаю увагу: підпис (під законопроектом, - ред.) прем'єр-міністра, підпис Міністерства економіки. Мені цікаво, хто такий законопроект подає? На підставі розслідування люди, які подали такий законопроект, точно підпадають під дію нашого антикорупційного законодавства", - підсумував він. !zn

Читайте також:

Тендери в Україні. З широко закритими очима

На держзакупівлі за 9 місяців 2011 витратили в 4 рази більше грошей, ніж у 2010-му

У першому тендері до Олімпіади-2022 вже виявили корупцію