На закупівлях імпортних ліків у 2010-му бюджет втратив 400 млн грн

25 травня 11:17

Міністерство охорони здоров’я у 2010 році закупило на 800 млн грн імпортних препаратів, аналоги яких є в Україні і до того ж коштують удвічі дешевше.

 

Про це в інтерв’ю ZN.UA повідомив президент Національної академії медичних наук, директор Інституту гігієни та медичної екології ім. Марзєєва, екс-міністр охорони здоров’я Андрій Сердюк.

«Хіба це не свідчення того, що проблема (імпортозаміщення медпрепаратів) є, і її треба вирішувати?! Але чомусь «цікавіше» було закупити «там». Очевидно, мусимо зробити так, як в інших державах, - визначити гарантований перелік ліків, які закуповуватимуться. Незалежно від виробника. В Росії до цього списку включили 500 найменувань препаратів, у нас може бути, скажімо, 300. Перелік має готувати міністерство, а ми братимемо участь у цій роботі», - вважає А.Сердюк.

За його словами, проблема імпортозаміщення медпрепаратів безпосередньо стосується і академії, оскільки низка інститутів, насамперед фармакології і токсикології, працює над створенням нових ліків, вакцин і сироваток.

«Я вже побував на провідних фармпідприємствах, зустрічався з асоціацією вітчизняних виробників, з представництвами іноземних фармфірм, - розповів А.Сердюк. - Під час зустрічей з виробниками - і українськими, і зарубіжними, я відчув, що для них головне, аби в цій справі було наведено порядок, всі виступають проти нечесної конкуренції. Потрібні чіткі правила гри, щоб це справді робилося в інтересах пацієнтів, а не тих, хто проводить тендери».

«Здійснювати імпортозаміщення - справа надзвичайно складна. Жодна держава у світі, хоч би якою потужною вона була, не в змозі заповнити свій ринок препаратами власного виробництва на всі 100%», - підкреслив президент НАМНУ.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв’ю Ольги Скрипник з Андрієм Сердюком.