МінАП хоче зробити Україну продовольчим придатком ЄС

07 грудня 12:06

Після створення ЗВТ з ЄС, Євросоюз зможе розміщувати в Україні свої підприємства. У МінАП сподіваються, що європейці будуть вирощувати на українських чорноземах органічну продукцію, щоб потім експортувати в ЄС, аби «прогодувати своїх 600 млн жителів».

 

У Міністерстві аграрної політики та продовольства (МінАП) сподіваються, що після підписання договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом, ЄС розмістить свої підприємства на території України. Про це повідомив перший заступник глави МінАП Іван Бісюк.

«З підписанням договору про ЗВТ з ЄС відкриваються абсолютно нові і безмежні перспективи для України як для аграрної країни», - сказав він.

Він зазначив, що у зв'язку з дефіцитом у паливно-енергетичному комплексі і дорожнечею цієї продукції, сьогодні значні площі в ЄС відводяться під виробництво біоетанолу. Країни ЄС, які повинні виділяти для цього великі території, змушені будуть якось компенсувати це, щоб прогодувати своїх 600 млн жителів.

«Тому ми розраховуємо на те, що підприємства країн ЄС матимуть можливість розміщатися на території України, виробляти органічну продукцію і постачати її в ЄС», - заявив Бісюк.

Він нагадав, що в Україні був прийнятий відповідний закон щодо виробництва та обігу органічної продукції.

Заступник глави МінАП також зазначив, що міністерство просить Євросоюз зробити розвиток агропромислового комплексу (АПК) пріоритетним напрямком при підготовці стратегії Євросоюзу щодо України на 2014-2020 рр..

"Ми звертаємося до представництва Євросоюзу і до генерального секретаріату з зовнішніх зв'язків Європейської комісії з проханням при підготовці стратегії Євросоюзу щодо України на 2014-2020 рр.. підтримати ініціативу України та включити розвиток агропромислового комплексу та комплексний розвиток сільських територій як пріоритетний напрямок, що в свою чергу дасть можливість залучити технічну допомогу на розвиток галузі в рамках програми Enpard", - зазначив Бісюк. !zn

Читайте також:

Україна невблаганно перетворюється на ресурсний придаток Китаю

Україна стане «кукурудзяним» придатком Японії

Єгипет вирішив викреслити Україну зі списку постачальників пшениці