Медвєдєв: Трішечки дивно, що СОТ перешкоджає Україні вступати до МС, а нам ні

09 вересня 09:21

Президент Росії Дмитро Медвєдєв не може зрозуміти, яким чином членство України у Світовій організації торгівлі (СОТ) може завадити їй вступити до Митного союзу (МС) з Росією.

 

Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу Euronews у четвер, 8 вересня.

Зокрема, відповідаючи на питання про співпрацю РФ з Україною у газовій сфері, Д.Медвєдєв повідомив, що готовий обговорювати різні схеми, у тому числі й «просунуті, засновані на інтеграції, на входженні України до Митного союзу».

При цьому він висловив здивування, яким чином членство у СОТ може перешкодити Україні вступити в іншу організацію: «Вони (Україна, - ред.), щоправда, чомусь говорять, що СОТ їм перешкоджає бути в Митному союзі - але трішечки дивно: чомусь нам Митний союз не перешкоджає вступати до СОТ, а їм перешкоджає. Але це вже внутрішня самооцінка».

Як повідомляло раніше сьогодні ZN.UA, Україна має намір почати переговори про перегляд умов свого членства в СОТ.

Також нагадаємо, що під час березневого візиту до України першого віце-прем'єра РФ Ігоря Шувалова, російська сторона майже прямо запропонувала Києву відмовитися від членства в СОТ. Разом з тим в інтерв'ю ZN.UA колишній радник В.Путіна порадив Україні не піддаватися шантажу Росії.

Також за словами Д.Медвєдєва, одним з можливих варіантів співпраці з Україною може стати «інвестиційна присутність в економіці або газотранспортній системі України» (нагадаємо, що Росія вже давно намагається роздобути частину української ГТС).

«Ось, якщо ми з цих питань зможемо домовитися - ми, напевно, будемо готові розглядати питання про зміну схеми співпраці. Але при цьому залишаться непорушні речі: завжди газове співробітництво здійснюється на основі формули. Формула носить універсальний характер, причому вона стосується і України, й інших країн. Розмови про те, що ми платимо більше, ніж інші держави, ні на чому не базуються. Це чистої води пропаганда. Україна платить за тією ж самою формулою і платить гроші, співвідносні з тими грошима, які платять інші європейські споживачі. Ціни високі, це так. Але вони ж бувають і екстремально низькими. І в цьому випадку - це проблема для енергопостачальника».

На завершення президент Росії висловив упевненість, що українські споживачі «будуть виконувати договір, а про наших майбутні справи, про параметри майбутньої співпраці ми домовимося».

«Ви знаєте, я сподіваюся, що все-таки досвід останніх років наших близьких партнерів і друзів повинен навчити тому, що не можна підривати існуючу договірну базу - навіть якщо вона їм не подобається. Коли наші колеги, партнери, президент України, прем'єр-міністр України кажуть: цей договір несправедливий, він нехороший, він від лукавого, і ми його не будемо виконувати. Послухайте, це ні в які ворота не лізе. Всі договори, доти, поки вони не спростовані певним чином у судовому порядку або не припинені сторонами, підлягають виконанню. І я сподіваюся, що наші партнери, наші українські друзі будуть точно так само неухильно суворо дотримуватися рамок договору, укладеного у 2009 році», - сказав він.