Life:) відмовили у продовженні ліцензій

13 березня 11:13

Регулятор запропонував оператору отримати нові дозволи вартістю понад 11 млн грн - в три рази дорожче, ніж у випадку продовження існуючої ліцензії. У компанії не виключають варіанту вирішення питання в суді.

 

Компанії "Астеліт" (оператор life:)) - третьому за величиною оператору мобільного зв'язку в Україні - відмовили у продовженні ліцензії на міжнародний і міжміський зв'язок. Таке рішення прийняла Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

Термін дії існуючої ліцензії закінчується у червні, і "Астеліт" хотіла домогтися від НКРЗІ її продовження. Можливість цього передбачена законом "Про телекомунікації", прийнятим у 2004 році. Але в НКРЗІ вказують, що норма поширюється тільки на ліцензії, видані після 2004 року. А оскільки "Астеліт" отримав ліцензію у 2003 році, регулятор запропонував оператору отримати два нових дозволи вартістю 8,99 млн грн (на міжнародний зв'язок) і 2,04 млн грн (міжміський зв'язок на 6 регіонів), пише "Коммерсант-Украина".

В "Астеліті" поки не вирішили, чи будуть оскаржувати рішення регулятора в суді, але не виключають такого варіанту розвитку подій. "Ми поки не отримали офіційної відповіді НКРЗІ. Остаточне рішення приймемо після ознайомлення з нею", - озвучили офіційну позицію у прес-службі компанії.

Схожі конфлікти були і в інших операторів: у 2010 році НКРЗІ відмовляла у продовженні ліцензії "Укртелекому", а в 2011-му - групі Vega. В обох випадках компанії вигравали розгляди і домагалися переоформлення ліцензій. Щоправда, "Укртелекому" допомогло втручання уряду напередодні приватизації.

В аналогічній ситуації раніше опинявся і "Київстар" - у 2011 році компанія вирішила не вступати у відкритий конфлікт з регулятором, відкликавши свій позов і заплативши 19,4 млн грн за отримання двох окремих дозволів. !zn

Читайте також:

Мобільні телефони вже є у 90% українців

Держава боротиметься з безкоштовними розмовами по мобільному

Мобільний зв'язок для чиновників Януковича і Арбузова обійдеться українцям у 2 млн грн.

"Укртелеком" залишився без ліцензії на зв'язок