Конкурс щодо "Запорізького титано-магнієвого комбінату" виграла компанія Фірташа

20 грудня 13:17

Переможець конкурсу повинен інвестувати в ТОВ не менше $100 млн (з яких 688,85 млн грн - внесок у статутний фонд підприємства, решта суми - додатковий внесок, що не впливає на розподіл часток), а також забезпечити "ЗТМК" сировиною (ільменітом) вітчизняного виробництва.

 

Переможцем конкурсу з відбору недержавних учасників для ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (ЗТМК) стала Tolexis Trading Ltd (Кіпр) - власник двох компаній, що входять до Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа, повідомив глава Фонду держмайна Олександр Рябченко 20 грудня.

Розкриття пропозицій, які надійшли на конкурс, відбулося 13 грудня, однак ФДМ відмовлявся оголошувати результати протягом тижня без пояснення причин.

Окрім Tolexis Trading, якій належать ТОВ "Міжрічинський гірничо-збагачувальний комбінат" і "Валькі-Ільменіт" (обидва - Іршанськ, Україна), у конкурсі взяла участь також заснована в 1996 році Ігорем Туркіним компанія Luxembourg Company of Metals & Alloys SA (LCMA, Люксембург), яка є мажоритарним власником російського виробника злитків титану і його сплавів ТОВ "Ступінська титанова компанія".

Переможець конкурсу повинен інвестувати у ТОВ не менше $100 млн (з яких 688,85 млн грн - внесок у статутний фонд підприємства, решта суми - додатковий внесок, що не впливає на розподіл часток), а також забезпечити "ЗТМК" сировиною (ільменітом) вітчизняного виробництва .

Окрім того, переможець повинен у тримісячний термін погасити заборгованість "ЗТМК" з виплати заробітної плати, податків, заборгованість за енергоносії.

Згідно з постановою Кабінет міністрів № 955 від 3 жовтня 2012 року, ТОВ "ЗТМК" створюється шляхом внесення до його статутного фонду цілісного майнового комплексу державного підприємства "ЗТМК". Державна частка у новоствореному ТОВ має бути не менше 51%.

ПП "Бюро Маркуса" (Київ) оцінило цілісний майновий комплекс ЗТМК в 716,9 млн грн.

ЗТМК - єдиний в Україні та Європі виробник металевого губчастого титану. Проектна потужність комбінату - 20 тис. тонн на рік, однак через зношування виробничих фондів підприємство в даний час може випускати 10 тис. тонн губки.

Основним претендентом на створення нової компанії на базі ЗТМК вважається Group DF Дмитра Фірташа, який неодноразово заявляв про бажання об'єднати свої активи в титановій галузі з державними і створити єдину структуру в цій сфері, отримавши в ній контроль. За його словами, в разі притягнення його в якості інвестора на ЗТМК потужність підприємства зросте до 40 тис. тонн на рік. !zn

Читайте також:

На базі Запорізького титано-магнієвого комбінату створять ТОВ

Янукович дав добро на покупку Фірташем українського титану

Азаров обурений, що олігархи не діляться з простими українцями своїми надприбутками


Коломойський і Фірташ позбавили бюджет 3 млрд грн, пролобіювавши зменшення ренти на нафту