Глава Ради НБУ Прасолов констатує відсутність причин для девальвації гривні

25 жовтня 12:10

Голова Ради Національного банку спростував доводи деяких експертів про позитивний ефект для економіки України від девальвації гривні, підкресливши недоцільність цього. Разом з тим Прасолов додав, що НБУ активно вживає заходів, спрямованих на зниження рівня доларизації економіки.

 

Голова Ради Національного банку України Ігор Прасолов констатує відсутність причин для девальвації гривні.

«Золотовалютні резерви країни - близько 30 млрд доларів. Валютно-курсова політика НБУ підпорядковується збереженню стабільності української грошової одиниці. Об'єктивних причин для значної девальвації гривні немає. НБУ контролює поточну ситуацію на валютному ринку, не допускаючи різких курсових коливань і одночасно підтримуючи ринкові механізми курсоутворення», - сказав Прасолов.

При цьому він спростував доводи деяких експертів про позитивний ефект для економіки України від девальвації гривні, підкресливши недоцільність цього.

Відповідаючи на запитання про можливі курсові спекуляції, Прасолов додав, що повністю їх виключати не може, але в будь-якому випадку спроби розбалансувати валютний ринок приречені на провал.

«Моя порада українцям - уникати участі у створенні ефектів натовпу на валютному ринку, який лише породжує ажіотажний попит і сприяє доходам спекулянтів», - сказав голова Ради Нацбанку.

Разом з тим Прасолов додав, що НБУ активно вживає заходів, спрямованих на зниження рівня доларизації економіки.

«НБУ в цьому році двічі збільшував нормативи обов'язкового резервування за залученими коштами в інвалюті, тоді як нормативи з коштами в гривні залишаються на нульовому рівні», - повідомив він.

Також голова ради НБУ додав, що в умовах заборони споживчого кредитування в інвалюті знижуються залишки за цими кредитами.

Зважена валютно-курсова політика НБУ, на його думку, сприяла зменшенню попиту на готівкову інвалюту. !zn

Читайте також:

Курс гривні до долара оновив трирічні мінімуми

Fitch відзначив стійкість українських банків до «негативних шоків», але нагадав про ризик девальвації

В очікуванні девальвації гривні українці готові робити великі покупки